Kampanyamın Etkisi
1 Çocuk/Genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-Koruncuk Vakfı-Eğitim Her Çocuğun Hakkı!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 33
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.385 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: 10000 adım 1 tane kitap
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC51497
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC51497

3.385 /13.500 TL

Kampanya Hedefim

927.242 /950.400 TL

Koruncuk Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba , hayatımın ileri gençlik dönemi diye tarif edebileceğim bir döneminde sadece geç kaldığım bir otobüse yetişmek için veya akıp giden hayatın peşinden kan ter içinde savrulur vaziyette koşturup durmak için değil, durup nefes alımak, zinde ve sağlıklı kalabilmek , kendime vakit ayırabilmek hem de bunu yaparken farkındalık yaratmak ve eşit eğitim alabilsinler diye çocuklara yardımcı olabilmek için koşuyorum.

2017 yılın da 39. İstanbul Maratonunda ilk koşumu " Benim Kızım Okuyacak" projesini desteklemek için koştum. O tarihten itibaren koşu benim için bir tutkuya dönüştü. Hem fiziksel ve zihinsel zindelik yaşarken hem de adım adım bir iyilik peşinde koşmanın tutkusu tarif edilemez. Bu sene 41. düzenlenen İstanbul Maratonun da 42.195 km maratonu sağlıkla tamamlamak üzere çok çalıştım, disiplinli bir şekilde antreman yaptım ve yarış sabahını heyecanla beklemeye başladım .

Bu sene adım adım iyilik peşinde koşarken, amacı eğitim hayatından uzaklaşma riski bulunan kız çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, yiyecek, sağlık, giyim, rehabilitasyon, ulaşım, harçlık, sosyal ve kültürel gelişim desteği vererek, onları kendilerine güvenli gençler olarak hayata kazandırmak olan Koruncuk Vakfı adına bağış kapanyasını desteklemek, farkındalık yaratmak ve bağış toplamak için koşuyorum .

Bir kız çocuğunun hak ettiği koşullarda eğitim alması için gereken destek bedeli yıllık 13,200 TL dir .

Ben senin de desteğin ile bir kız çocuğunun hak ettiği yıllık eğitim bedeli kadar bağış tutarını toparlamayı hedefliyorum . 42.195 km nin her adımında bu amaç beni motive edecek ve sağlıklı bir şekilde yarışı tamamlamak için elimden geleni yapacağım.
Sen de bir kız çocuğunun hayatına dokunmak ve onun kendine güvenen ve geleceğe pırıl pırıl bakan bir insan olmasına katkıda bulunmak istersen bunu yapman çok kolay.
Aşağıdaki linke tıklayarak ulaşacağın kampanya sayfamdan az çok demeden, gönlünden ne kadar koparsa bağışta bulunmanı bekliyorum. Destek olduğun için çocuklar adına şimdiden çok teşekkür ederim. Şimdiden söyleyeyim; yaptığın bağış için teşekkür belgesi ayrıca tarafına iletilecektir.
Vakıf hakkında detaylı bilgi için www.koruncuk.org sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Birgül.

Koruncuk Vakfı

Koruncuk Vakfı olarak bu projeyle amacımız; eğitim hayatından uzaklaşma riski bulunan kız çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, yiyecek, sağlık, giyim, rehabilitasyon, ulaşım, harçlık, sosyal ve kültürel gelişim desteği vererek, onları kendilerine güvenli gençler olarak hayata kazandırmaktır.

Bir kız çocuğunun hak ettiği koşullarda eğitim alması için gereken destek bedeli yıllık 13.200 TL’dir

Eğer Birgül Atasayar isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)