• Yardım Projem: İstanbul-2019-KEDV-Sen Koş Kadınlar Yoksulluğa Karşı Güçlensin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 18
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.350 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İstanbul
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC49346
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC49346

1.350 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

127.783 /150.000 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çünkü emek kutsaldır. Hele sesini duyurmak isteyen, geçim derdi çeken ve destek arayan bir kadının emeği... "Bir koşu ile emek karşılık bulur mu?" sorusundan çok, kendi inancıma bakıyorum. Bir kadına, dolayısıyla bir çocuğa fayda sağlayacağıma inanıyorum. Bu olasılığın koşarak olması ise hem eğlenceli hem de gayet sağlıklı:)))
Neden KEDV'i seçtim? Yirmi yıldan uzun süredir kırsal kesimde çalışıyorum. Fazlasıyla ait hissettiğim bölgelere ait kadın emeğini değerlendirme çalışmalarını; kadınların ve çocuklarının ekonomik ve sosyal hayatlarını güzelleştirmek için çaba verilmesini ve daha az "şansa" sahip bir ortamda doğmuş olmanın, kabahat veya değişmezlik olmaması için mücadele edilmesini kendime çok yakın buluyorum.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

KEDV olarak kadınların yaşamlarını, toplumlarını ve dünyayı dönüştürmeleri için liderliklerini güçlendiriyor, kooperatifleşmelerine destek veriyoruz. Desteğin daha fazla kadının kooperatiflere katılımını sağlayacak. Daha çok kadın dayanışmayla üretecek, ekonomik ve sosyal hayata katılacak.

Her 1.500TL’lik bağış ile bir kadın, kadın kooperatifleri bünyesinde üretime katılacak.

Eğer Emine Aysun Korkmaz isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)