Kampanyamın Etkisi
2 çocuk / genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-TR Spina Bifida-Spina Bifidalılara Bağımsız Yaşam Eğitim Bursu
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 72
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.000 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İzmir
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC48270
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC48270

5.000 /4.800 TL

Kampanya Hedefim

110.185 /120.000 TL

Türkiye Spina Bifida Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhabalar,

3 Kasım 2019 tarihinde 41.İstanbul Maratonun da SPİNA BİFİDA için 15 km koşacağım.

SPİNA BİFİDA NEDİR? “Omurga Açıklığı” anlamına gelen Spina Bifida doğumsal bir hastalıktır. Hamileliğin ilk ayında anne karnındaki bebeğin omuriliğinin uygun biçimde kapanmaması sonucu oluşur. Spina bifidalı bireyler, bacaklarda felç, yürüme bozuklukları, mesane ve bağırsak kontrolünün olmaması, beyinde su toplaması (hidrosefali) gibi birçok sorunla karşı karşıya kalır.

Spina bifidalı çocuk ve gençlere eğitim bursu vermek ve spina bifidalı yaşam konusunda eğitimler düzenleyerek; eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlere erişimde yaşadıkları zorluklara destek olarak öz güvenlerinin artması, kendine yeten bireyler olarak güçlenmeleri ve toplumsal yaşama katılmaları önündeki engellerin kaldırılmasına destek olunması hedefi ile onlara benimde bir katkım olsun istiyorum.

Ben onlar için koşarken sizler de, online bağış yaparak beni destekler misiniz?

Türkiye Spina Bifida Derneği

Spina Bifidalı bireylerin bağımsız yaşam becerileri kazanması için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuk ve gençlerimize eğitim bursu ile eğitimde sürdürülebilirliği destekleyerek, spina bifidaya özel eğitimlerle özgüvenlerinin artması, bağımsız ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Bir spina bifidalının aylık eğitim bursu 200 TL , 1 Yıllık eğitim bursu 2.400 TL'dir

Eğer Zafer DERiN isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)