• Yardım Projem: İstanbul-2019-Türkiye Alzheimer Derneği-Hayatlarını Değiştirebilirsiniz Projesi
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 28
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.700 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şubesi
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC47516
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC47516

1.700 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

356.204 /350.000 TL

Türkiye Alzheimer Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba;
2 yıl önce yolum Türkiye Alzheimer Derneği ile kesişti. Hayatının neredeyse 20 yılını bu derneğe gönüllü hizmet verdiğini öğrendiğim o güzel yürekli kadın ile tanıştığımda, hayatı kendim ve başkaları için daha anlamlı yaşamak için büyük bir adım atmıştım aslında. Benim Türkiye Alzheimer Derneği'ne desteğim işte böyle başladı.
Bu hastalık öyle bir hastalık ki, insana hayatı unutturuyor. Kendini, sevdiklerini tanımayan, hatıraları olmayan bir insan kendisi olmaya devam edebilir mi? Değer verdiğiniz tüm o şeyleri bir an için unuttuğunuzu düşünün; ailenizi, dostlarınızı, sevdiğiniz adamı, hayatınızın kadınını, çocuğunuzu, evinizi tanımadığınızı, en sevdiğiniz şarkının ne olduğunu, en sevdiğiniz filmi ve en değerli anılarınızı... Hiçbir şeyin anlamı kalmıyor değil mi? Halbuki hayat anlamlar üzerine kurulu, hatıralarımız, değerlerimiz bizi biz yapan şeyler.
İşte Türkiye'de yaklaşık 650 bin kişi sevdiklerini unutuyor, birçoğu evini tanımıyor, en sevdiği yemeği ve tadını hatırlamıyor. Üstelik hastalar yavaş yavaş unuturken hastanın bakımını üstelenen kişi unutmuyor. En zoru da burada başlıyor. Bakım veren istese de istemese de zamanla yıpranıyor. Evet hepimiz severek bakarız o çok sevdiklerimize, kıymet verdiklerimize ama temel ihtiyaçlarımızı bile karşılamak için kendimize zaman ayıramadığımızda yardıma ihtiyaç duyarız, her insan gibi. Bu nedenle Alzheimer hasta ve hasta yakınları için destek çok önemlidir.
Türkiye Alzheimer Derneği bu desteği Türkiye'deki 13 şubesiyle sağlamaya çalışıyor. Fakat sürdürülebilirliği için derneğin de desteğe ihtiyacı var. Daha çok hasta ve hasta yakınına fayda sağlamak için fiziksel kapasitelerinin artırılmasına, gündüz bakım evlerinin açılmasına ihtiyacı var. Ben bu anlamlı hedefe destek olmak için 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan 41. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Türkiye Alzheimer Derneği için iyilik peşinde koşuyorum. Maratona katılmasanız bile hedeflenen bağışın toplanmasına siz de destek olabilirsiniz. Kampanyama bağışta bulunarak veya paylaşarak destek olabilirseniz çok mutlu olurum. Hep birlikte fark yaratabileceğimize inanıyorum. Yazımı okumaya vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla;
Buğçe Baybaş

Türkiye Alzheimer Derneği

Ülkemizde 650.000 Alzheimer hastası vardır. Gündüz Yaşam Evinde Alzheimer hastalarına rehabilitasyon hizmetleri, hasta ve yakınlarının yaşam kalitesini artırmak ve yüklerini hafifletmek amacıyla danışmanlık ve psikolojik destek sunulmaktadır.

Bir hastanın Gündüz Yaşam Evindeki YILLIK maliyeti 18,000 tl'dir

Eğer Buğçe Baybaş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)