• Yardım Projem: İstanbul-2019-TR Spina Bifida-Spina Bifidalılara Bağımsız Yaşam Eğitim Bursu
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 50
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.500 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İzmir (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC47145
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC47145

4.500 /4.500 TL

Kampanya Hedefim

110.185 /120.000 TL

Türkiye Spina Bifida Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

SPİNA BİFİDA...

Oldukça etkileyici, çarpıcı bir isim değil mi? Ama AÇIK ya da AYRIK OMURGA demek olduğunu öğrenince başka bir boyutta çarpıyor insanı.

Peki nedir AÇIK OMURGA ?

İnsanda omurgayı oluşturan kemiklerin omurgada bir boşluk veya açıklık oluşturacak şekilde gelişimlerini tamamlayamamalarıdır. Yani omurganın açık kalmasıdır.Ülkemizde her yıl 5000 bebek spina bifidalı olarak dünyaya gözlerini açıyor. Bunun sebebi henüz tam olarak bilinmiyor. Ama hamile kalmadan önce FOLİK ASİT desteğinin riski azalttığı tespit edilmiş.

Çilesini ve yükünü en çok annelerin çektiği doğumsal bir anomalidir #Spina Bifida.Ve o anneler, #spinabifidalı çocuklarının kendi başlarına sosyal yaşamda en güçlü şekilde ayakta kalabilmeleri için çabalar. Spina Bifidalı bireylere verilecek eğitimle, tek başlarına yaşamlarını devam ettirebilmeleri mümkündür. Ancak bu eğitim maliyetlidir.

İşte bu maliyete ÇOK KÜÇÜK MİKTARLI bağışlarla katkıda bulunarak, spina bifidalı bireylerin eğitimleri için BURS ALMALARINA destek olabilirsiniz, olabiliriz.

Ben üzerime düşeni, bu yılki İSTANBUL MARATONU yol koşusunda SPİNA BİFİDA DERNEĞİ yararına koşarak yapacağım. Size düşen de az-çok demeden aşağıdaki ONLİNE BAĞIŞ YAP butonu üzerinden BAĞIŞTA bulunmak. Hepsi bu. Yapacağınız her bağış, son kuruşuna kadar İHTİYACI olan bir SPİNA BİFİDALI bireyin eğitimine harcanacak.
Sizin için 20.-TL lik bir bağış, onlar için bir YAŞAM kaynağı olabilir. Bir de iyilik yapmak, güzel bir çaba için bağışta bulunmak size iyi gelecek. Bunu size garanti ederim. Eeee, hadi ama....

Türkiye Spina Bifida Derneği

Spina Bifidalı bireylerin bağımsız yaşam becerileri kazanması için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuk ve gençlerimize eğitim bursu ile eğitimde sürdürülebilirliği destekleyerek, spina bifidaya özel eğitimlerle özgüvenlerinin artması, bağımsız ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Bir spina bifidalının aylık eğitim bursu 200 TL , 1 Yıllık eğitim bursu 2.400 TL'dir

Eğer EMİN ÖZMEN isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)