• Yardım Projem: İstanbul-2019-TR Spina Bifida-Spina Bifidalılara Bağımsız Yaşam Eğitim Bursu
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 27
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.804 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İstanbul
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC47073
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC47073

1.804 /1.750 TL

Kampanya Hedefim

110.185 /120.000 TL

Türkiye Spina Bifida Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Spina bifida ayrık veya açık omurga anlamına gelir. Bu kusur, hamileliğin ilk ayının sonunda, bir bebeğin omurga ve omuriliği gelişirken ortaya çıkar. Maalesef tam anlamı ile iyileşme mümkün olmuyor. Erken tedavi vücutta kalan hasarın en aza indirilmesini sağlıyor. Beyin ve omurga başta olmak üzere bir çok kusura sebep olmaktadır. Hastaların bir çoğu cihaz ve tekerlekli sandalye ile hayatlarına devam etmektedir. Spina Bifida’dan kaynaklanan sağlık, eğitim, istihdam gibi konulardaki zorlukların aşılmasında eğitim ve rehabilitasyon çalışması yaparak demokratik hakların kullanılması da bir katkımız olması ve bu hatalıkla ilgili farkındalığı arttırabilmek adına koşacağım. Bağış yapmak çok kolay.

Kampanya için hazırladığım sayfamda şu anda kaç kişinin beni desteklediğini, hedefime ne kadar yaklaştığımı görebilir ve istersen sen de bağış yapabilirsin.

http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC47073

Sevgiler,

MAVİŞ

Türkiye Spina Bifida Derneği

Spina Bifidalı bireylerin bağımsız yaşam becerileri kazanması için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuk ve gençlerimize eğitim bursu ile eğitimde sürdürülebilirliği destekleyerek, spina bifidaya özel eğitimlerle özgüvenlerinin artması, bağımsız ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Bir spina bifidalının aylık eğitim bursu 200 TL , 1 Yıllık eğitim bursu 2.400 TL'dir

Eğer MAVİŞ AKPINAR isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)