• Yardım Projem: İstanbul-2019-TİDER-TİDER Etkisiyle Adımların Devleşiyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 23
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.380 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC46944
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC46944

2.380 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

56.012 /160.000 TL

Temel İhtiyaç Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bu sene İstanbul Maratonu’nda TİDER (Temel İhtiyaç Derneği) için koşacağım. TİDER, israfla ve yoksullukla mücadele ediyor. Sen de bu amacım için kampanyama bu link’ten https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC46944 destek olabilirsin.

Peki neden TİDER? ☺ Aslında buna “I, Daniel Blake” filmindeki bir sahne vesile oldu. Spoiler vermiyorum ama ihtiyaçlıların gıda ve malzeme desteği aldığı marketteki sahneyi izlerseniz nedenini anlarsınız.

Türkiye’de en çok israf edilen gıdalar sebze, meyve ve ekmek. Ve sadece ekmekten, yılda 6milyon adet israf ediliyor. TİDER de tam bu noktada işe karışıyor ve israf edilecek ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Düşünün bizim her gün markete gidip almadığımız kenarı buruşuk ürünler aslında çöpe gidecekken, TİDER sayesinde bu ürünlerden faydalanabilecek kişilere ulaşıyor.

Türkiye’de yeterli beslenemeyen 13 milyon kişi olduğunu ve tüm nüfusun %14'ünün yoksulluk oranının altında yaşadığını biliyor musun? TİDER bu ihtiyaç sahiplerinin gıda, hijyen ürünleri ve kıyafet gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabildikleri "destek marketler"de ücretsiz olarak alışveriş olanağı sağlıyor. Ve ben de kampanyamla, onlara destek olmak, ihtiyaçlılara daha çok ürün ulaştırabilmelerini sağlamak için koşuyorum🏃🏻‍♀ Peki sen ne yapacaksın?

Hadi sen de kampanyama bağış yap, israfa ve yoksulluğa karşı verilen bu mücalenin bir parçası ol.

Temel İhtiyaç Derneği

İsraftan kurtardığımız ürünlerle, yoksulluk sınırı altında yaşayan ailelerimizin bir yıl boyunca gıda, giyim ve temizlik maddelerinden oluşan temel ihtiyaçlarına ulaşmaları sağlanacak. Yeni açacağımız Destek Marketlerle daha fazla insana ulaşmayı hedefliyoruz.

1 Kişinin 1 Yıllık Temel İhtiyacı 100 TL.

Eğer Neslihan Sarı Çobanoğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)