• Yardım Projem: İstanbul-2019-Gülmek İyileştirir Derneği-Oyun Tüm Çocukların Hakkı!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 52
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 6.240 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sahil Bisiklet Ekibi (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC46798
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC46798

6.240 /6.000 TL

Kampanya Hedefim

786.315 /800.000 TL

Gülmek İyileştirir Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili dostlar,

Motivasyonun yüksek olması insan hayatının her döneminde önemlidir, özellikle çeşitli hastalık ve travma zamanlarında. Bir de çocuklar bu durumdaysa, hayatı daha yeni öğrenmeye başladıkları zamanlarda yaşamlarını zora sokan süreçlerin üstesinden gelebilmeleri için moral ve motivasyonun önemi, alacakları desteklerin önemi daha da artıyor.

Gülmek İyileştirir Derneği; Ciddi hastalıklar ve travmalar sebebi ile psikososyal destek ihtiyacı içinde olan çocuklar ve ailelerine destek sağlamayı amaçlıyor ve gülmenin iyileştirici gücüne inanıyor. Bu amaçla da çocuklara destek olabilmek adına çalışmalarını kurduğu "Hijyenik Oyun Merkezleri" ile sürdürüyor. Bu hijyenik oyun merkezleri hasta bir çocuk için özel olarak dizayn edilmiş ve sağlık açısından üst düzey kontrolü sağlanan özel alanlardır.

Hastalık ve travma evresinedki çocukların Hijyenik Oyun Merkezi aracılığıyla bi yıl boyunca dışarıyla kopan bağlarını onarabildiği, yaşıtlarıyla kaynaşabildiği, motaivasyonlarını sağlayacak çeşitli oyun ve etkinliklere katılabilmeleri için 6000 TL gerekiyor. Bu miktar her çocuk için aynı değil ancak 50TLlik bir miktar ile bir çocuk bir gün boyunca Hijyenik Oyun Merkezi'nde harika zaman geçirebiliyor ;)

Ben 2019 İstanbul Maratonu'nda Şişli'de yeni kurulacak olan Hijyenik Oyun Merkezi'ne ve buradan faydalanacak çocuklara destek olmak için koşarken, sizlerden de yapacağım koşuya ve çocuklarımıza desteğinizi bekliyorum.

Sevgiler,
Aytaç

Gülmek İyileştirir Derneği

Gülmek İyileştirir Derneği olarak, kanser tedavisi sebebi ile bağışıklığı baskı altında olan, okula gidemeyen, hayata karışamayan 3-10 yaş aralığındaki çocuklara özel Hijyenik Oyun Merkezleri kuruyoruz. 2. Merkezimizi İstanbul Şişli'de açmaya hazırlanıyoruz. Çünkü Oyun tüm çocukların hakkı! :)

1 çocuğu Hijyenik Oyun Merkezi'nde gülümsetmenin maliyeti; 1 günlük: 50TL, yıllık: 6000 TLdir.

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)