Kampanyamın Etkisi
1 Çocuk/Genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-Koruncuk Vakfı-Eğitim Her Çocuğun Hakkı!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 2
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 40 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TLS , TLS LOJİSTİK
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC46234
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC46234

40 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

927.242 /950.400 TL

Koruncuk Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Herkese merhaba!
Adil olmayan bu dünyada, korumamız gereken yegane varlık ÇOCUKLAR... 1979 yılında kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’da haklarından yoksun kalmış çocukların karşılaşabileceği olumsuz sosyal etkileri minimuma indirmek için faaliyetlerde bulunmakta; bu amaçla önleyici, koruyucu ve iyileştirici çalışmalar yürütmektedir. 40 yıldır hayata geçirdikleri tüm faaliyetleri www.koruncuk.org adreslerinden inceleyebilirsiniz zira biz hangi birinden bahsetsek bilemedik.
Ancak bizi şu an sizlerle buluşturan bir konu var o da “Eğitim her çocuğun hakkı!” projeleri. Bu proje ile Koruncuk Vakfı’nın amacı; Koruncukköylerde yaşayan kız çocuklarını eğitim hayatlarında her yönden destekleyerek donanımlı ve kendine güvenli gençler olarak hayata kazandırmak, böylelikle ülkelerine faydalı bireyler olmalarına katkı sağlamaktır. www.koruncuk.org
En doğan haklarımızdan biri olan EĞİTİM HAKKI RİSK ALTINDA olan ve hatta sırf okuyamadığı için erken yaşta evlenmek veya çalışmak zorunda kalan çocuklar yok diyebilmeyi çok isterdik fakat varlar ve biz onların abileri/ablaları olarak onları görmezden gelirsek gelecekleri yok olup gidecek... Dolayısıyla kolları sıvayıp karaya vuran deniz yıldızlarını suya geri atmak zorundayız.
Ben de 3 Kasım’da yürüyerek/koşarak onlara varlığımla destek olmak istiyorum. Siz de bağışlarınızla bana destek olursanız, bir kız çocuğunun hayatını birlikte değiştirebiliriz.
Kız çocuklarımızın donanımlı ve kendine güvenen genç kadınlar olarak hayata kazandırmak, böylelikle ülkelerine faydalı bireyler olmalarına yardımcı olabilmek için, bağış yapmanızı yürekten istiyorum.
Bağış yapmak çok kolay.
Beni desteklemek için sen de bağış yap http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC46234

Koruncuk Vakfı

Koruncuk Vakfı olarak bu projeyle amacımız; eğitim hayatından uzaklaşma riski bulunan kız çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, yiyecek, sağlık, giyim, rehabilitasyon, ulaşım, harçlık, sosyal ve kültürel gelişim desteği vererek, onları kendilerine güvenli gençler olarak hayata kazandırmaktır.

Bir kız çocuğunun hak ettiği koşullarda eğitim alması için gereken destek bedeli yıllık 13.200 TL’dir

Eğer özlem öztürk isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)