• Yardım Projem: İstanbul-2019-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC45628
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC45628

0 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

782.932 /789.950 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

NEDEN KOŞUYORUM...

" Otizm olmasaydı , insanlar bugün hala mağaralarda ateş etrafında oturuyor olurdu... Otizm olmasaydı ne Silikon Vadisi kalır , ne de Enerji sorununa çözüm bulunabilinirdi. "

Bu sözleri söyleyen Amerikalı bilim uzmanı , profesör , yazar , otizm aktivisti Temple Grandin ‘dir. Kendisi de otistik bir birey olan Grandin'e göre , insanlığı bugüne taşıyan bir çok buluş otistik beyinler sayesinde gerçekleşmiştir. Einstein , Mozart , Tesla gibi isimlerin ortak bir özelliği , otistik bir beyne sahip olmalarıydı. . .

Bunu benimseyerek ve hatırlatarak, ayırım yapmadan “EĞİTİM HER ÇOCUĞUN ANAYASAL HAKKIDIR” diyor ve bunu ölümüne savunuyorum! Otizmli çocuklarımızın eğitimi için 21 Ekim (Bugün) başlayacak olan bağış kampanyamızda katkılarınızı bekliyorum. (Link profilimde olacak ve kimlerin katkıda bulunduğu yazacak)
Unutmayın; Otizmli çocuklarımızın tek tedavileri erken tanı, yoğun ve sürekli eğitimdir.
Ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar, oysa ki onları kazanmamız gerektiği bilincine varmalıyız!!!

21 Ekim (Bugün) profilimde paylaşmış olduğum link’e tıklayarak sizde “Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu” nda geleceğimiz olabilecek çocuklarımızın eğitim almalarına katkı sağlayabilirsiniz.
Ve bağışlarınız sonucu bu eğitimle Otizmli çocuklarımız, yeniden hayata tutunarak - yeniden doğabilirler.

❗️ÖNEMLİ NOT❗️: Profilime tıklayarak adıma yapmış olduğunuz tüm bağışlar direkt olarak “tohum otizm vakfı” hesabına aktarılacaktır. Ben Otizm Vakfı 41. İstanbul Maratonu koşucusu olarak, canlarım için başlattığım ve belirlenen hedefe ulaşmak için yüreğimi ortaya koyduğum kampanyamdan sorumluyum.


Ve iliklerime kadar hissediyor ve kalben inanıyorum ki; Bir çocuğun hayatına dokunmak, onun elinden tutmak, ona inanmak - onu desteklemek, geleceğini parlatmak ve o yüzünde ki tebessüme dahil olmak kadar mutlu etmek kadar, daha değerli ve daha kıymetli birşey olamaz bu hayatta! NET!

İnandığım ve önem verdiğim bu değerlerden ötürü, az önce de belirttiğim gibi;
Ben 3 Kasım’da Otizmli çocuklarımız için yine ve yeniden İstanbul Maratonunda koşucu olarak adımlarımı iyilik için atarken, bu bağışlarla da katkı sağlamaya NET kararlıyım efendim. 🙏🏾💪🏾👊🏾

Bunun için desteklerinizi bekliyorum ve bekliyoruz.

Ve her zaman dediğim gibi; “Ben kendimi bildim bileli sorunun değil çözümün bir parçası oldum ve olmaya devam edeceğim. 👊🏾👊🏾👊🏾

Ne demiş Nazım Hikmet ;
“Ve dönüşebilirim,
doğru bulduğum, haklı bulduğum, güzel bulduğum herşey için, herkes için,
yaşım başım buna engel değil!.... “

O halde, kalbinizin “İYİLİK” için atması dileğiyle...
🤗🙏🏾💙🌈

Sevgi ve Saygılarımla...

-İstanbul Tohum Otizm Vakfı Maraton koşucusu;

Birtek Döner

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşmıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun, 1 senelik özel eğitim maliyeti 22.570 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli ise 180 TL'dir.

Eğer Birtek Döner isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)