• Yardım Projem: İstanbul-2019-KAÇUV-Umudum Eğitim
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 119
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.105 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: MAPFRE
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC45418
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC45418

5.105 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

1.256.090 /1.250.000 TL

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bir yerlere ulasmak için yürürken, birden kendimi hiç bilmediğim bir sahilde soğuk bir bankta bulmuştum.Silüetler önümden geçerken , zamanın bu kadar hızlı geçtiğini farkedememiştim.Kendime geldiğimde koşuyordum.Bir nedenim yoktu.Tek amacım ayaklarım yerden kesilirken solumda gördüğüm manzaranın değişmesiydi.Sonradan bir şeye sinirlendiğimde insanlara derdimi anlatıp yıpranmak yerine, yere baktığımda hızlı geçen beyaz yol çizgilerini görür oldum.
Sınırlarımı zorlamak hoşuma gitmeye başlamıştı.Göğsüm sıkıştıkça bir adım daha attım, ilk senelerde 10 km'yi bitirdiğim sürelerde şimdi 15 km 'yi bitirebildiğimi farkettim.
Ben çocukken babam hep trombosit kan verip onları hayata bağlardı.Bundan yola çıkarak bu sene Kanserli Çocuklar için koşmak istedim.

Çocukları düşündüm, daha dünyanın ne olduğunu anlamadan , cepheyi bilmeden kendilerini kanserle savaşırken bulan çocukları.

Onlar için ne yapsak az , koşmak yetmez daha fazlası gerekli.

Yola çıkarken neden bir dedim, iki çocuğa umut olabiliriz.

3 Kasım sabahı'da bu inançla bitirdim koşuyu.

Ne zaman hedeflediğim rakama ulaşamayacağımı düşünsem , arkadaşlarım yetişti.Onlar sayesinde bugün itibari ile (15/11/2019) 2 Kanserli Çocuğa umut olmuş durumdayız.Çocuklar kadar mutluyum, onlarda iyileşip kalktıklarında daha mutlu olacağım ,

Sevgiyle kalın

Mustafa,

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Proje ile çocukların eğitim umuduna tutunmasını, motivasyonlarını güçlendirmeyi ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajların eğitim hayatlarını etkilememesini hedefliyoruz. Maratonda tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocuklara 1 yıllık eğitim bursu için koşuyoruz.

1 Çocuğun 1 yıllık eğitim bursu 2.500 TL'dir.

Eğer Mustafa Girgin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)