Kampanyamın Etkisi
1 çocuk

  • Yardım Projem: Antalya-2019-Tohum Otizm Vakfı- Adımlarımız Otizmli Çocuklarımız İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 41
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.125 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: FLORYA ÇAYLAKLAR
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC41880
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC41880

2.125 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

277.289 /275.000 TL

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Toplumda gelişimsel olarak farklılık gösteren bireyler, normal yaşam şartlarına sahip insanlar gibi toplumla iç içe yaşamak istemektedirler. Gelişimsel yetersizliği olan bireylerin toplumsal yaşama bağımsız olarak katılımlarının sağlanması ve bu bireyleri üreten, kazanan ve kendi hayatlarını sürdürebilen bireyler olmaları için desteklenmeleri toplumsal yaşamın gereğidir. Gelişimsel yetersizlik çatısı altında yer alan otizm spektrum bozukluğu, hala nedeni bulunamayan, hiçbir ilacı ve tedavisi olmayan bir gelişimsel farklılık. Bugün dünyada her 68 bebekten biri otizm riski ile dünyaya geliyor. Şu an tüm dünyada otizm için kabul edilmiş tek gerçek ‘tedavi’ eğitimdir. Uyumadıkları her dakika sürekli ve yoğun bir eğitim almak zorundalar. Ancak Türkiye’de 352.000 otizmli çocuktan yalnızca 30.050’si eğitime kavuşabiliyor.
Bu nedenle bu yıl Runatolia'ya katılarak hem otizmli bireylerle ilgili farkındalık yaratmayı hem de bağış toplamayı istiyorum.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşmıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 21.220 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 165 TL'dir.

Eğer Füsun Ünal isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)