• Yardım Projem: Antalya-2019-Tohum Otizm Vakfı- Adımlarımız Otizmli Çocuklarımız İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.365 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC41494
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC41494

1.365 /8.000 TL

Kampanya Hedefim

277.289 /275.000 TL

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

"Otizm" kelimesini ilk duyduğumda ilkokuldaydım. TRT'de izlediğim bir filmde Raun adlı bir çocuk görmüştüm. Yere oturup tabak çeviriyor ve tabak dönerken elleri ile ritim tutuyordu. Hiç anlam verememiştim... Yıllar sonra, yine bir filmde, Rain Man'de, karşıma çıktı otizm. Raymond, Raun'dan farklı olarak, yetişkindi. Ben o güne kadar yalnızca çocuklarda görünen bir durum olduğu sanıyordum. Yıllar geçtikçe otizmle ilgili başka kalıp yargılarım da olduğunu fark ettim. Aslında ne kadar az şey bildiğimi.... Örneğin bire bir eğitimin bu kadar önemli olduğunu Tohum Otizm ile tanışınca ve Şişli'deki okullarında vakit geçirince fark ettim. Bu yüzden adımlarımı otizmli çocuklar için atacağım. Eğitim alabilmeleri, sosyal hayata katılabilmeleri için.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşmıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 21.220 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 165 TL'dir.

Eğer Itır Erhart isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)