• Yardım Projem: Antalya-2019-TOFD-Yol Arkadaşım Olur Musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC41334
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC41334

0 /50 TL

Kampanya Hedefim

90.555 /105.000 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Adım Adım, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor. Her yıl 2 defa İstanbul(Avrasya) Maratonu ve Antalya(Runtolia) Maratonunda 36 sivil toplum kuruluşu adına koşarak bağış toplamaktadır.

Amaçları koşarken bağış toplamak olan koşucular, 2006 yılından bu yana aktif olarak Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği adına koşuyor ve bağış topluyorlar.

Koşmaya başladıkları tarihten itibaren, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Adım Adım oluşumu sayesinde toplamda 6.410.047 TL bağış toplayarak Türkiye genelinde 2.246 adet akülü tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne Akülü Tekerlekli Sandalye yardımı için başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerinin sayısı ise; 3000’in üzerinde.

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan, hayatını kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

1 engellinin hayatın içine katılım sağlaması için 1 adet akülü tekerlekli sandalye fiyatı 4.200TL' dir.

Eğer ALKAN EREN isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)