• Yardım Projem: İstanbul-2018-TOG-Gençlerle İyilik Her Yerde
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 20
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 670 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC38838
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC38838

670 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

488.338 /475.000 TL

Toplum Gönüllüleri Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Zaman dilimi 2000’li yılların başı lise zamanlarım, okulda bir masa 2 sandalyenin ancak sığacağı bir odamız var kapısında Gençlik Kulübü yazıyor. Tanınmış kişilerden randevu alıyoruz kabul edenin yanına gidip planladığımız söyleşilerde konuşmacı olmalarını, münazaralarda jüri olmalarını, bahar şenliğimizde konser vermelerini ya da tiyatro oyunu sergileyeceksek bize akıl hocalığı yapmalarını rica ediyoruz. Kabul mu ettiler koşa koşa gidip belediyeden bize yer sağlamasını istiyoruz, ortamı hazırlıyor planları programları hayata geçiriyoruz. Bir defasında gözümüzü yukarı dikip tüm okulu ağaç dikmeye götürelim dedik. O zamanın ilgili bakanlığından arazi istedik, belediyeden ulaşımımıza yardımcı olmasını, jandarmadan bölge güvenliğini sağlamasını, tüm okul arkadaşlarımızdan, ailelerimizden tanıdıklarımızdan da 1-2 ya da kaç tane isterse ağaç bağışı yapmasını rica ettik. Heyecan dorukta, saysanız 20 kişiyi geçmeyiz bakanlıktan belediyeye oradan jandarmaya koşturuyoruz! Tarihler uymuyor, ormana dönecek arazi uzak, jandarma ciddiye almıyor tekrar deniyoruz tekrar planlıyoruz, yılmıyoruz kendimizi ciddiye aldırıyoruz. Nitekim başardık, tüm okulu otobüslerle ağaç dikmeye götüren 15-16 yaşında bireyleriz artık..

Yıl oldu 2018, Gençlik Kulübümüz artık yok ama 1000’lerce gencimiz var isimleri “Toplum Gönüllüsü”. Toplum Gönüllüsü gençler, üniversitelerinde kulüp, topluluk veya grup olarak örgütleniyor, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyorlar. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarına yardımcı olup, kişisel gelişimlerini destekliyor.

11 Kasım Pazar günü İstanbul Maratonunda Toplum Gönüllüsü gençleri ve projelerini desteklemek için 15 KM koşuyorum. Yalnızca eleştirmekle kalmayıp çözüm üreten, destek olan, farkındalığı yüksek gençlerin yetişmesine yardımcı olmak isterseniz aşağıdaki %100 güvenli İPK (iyilik peşinde koş) Bağış Linki üzerinden desteklerinizi bekliyoruz.

İPK Bağış Linki: https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC38838
Gerçekleşmiş TOG Projeleri Linki: https://www.tog.org.tr/neler-yapiyoruz-projeler/

Not: Gençlik Kulübümüzü kuran, desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Edebiyat Öğretmenim Zeynep Gül, sizi sevgiyle anıyorum..

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Türkiye'nin her köşesinde gönüllü çalışmalara katılmak isteyen gençler ile gönüllülük, sivil toplum, proje geliştirme ve ekip çalışması eğitimleri yaparak kendi projelerini üretebilmelerini sağlıyoruz. Gençler TOG çatısı altında potansiyellerini keşfediyor ve toplumsal sorunlara çözüm üretiyorlar.

1 gencin sosyal sorumluluk eğitimlerine katılarak Toplum Gönüllüsü olması için gerekli bütçe 200 TL

Eğer Serkan Eskizara isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)