• Yardım Projem: İstanbul-2018-TİDER-TİDER Etkisiyle Adımların Devleşiyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 34
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.200 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC38248
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC38248

2.200 /2.650 TL

Kampanya Hedefim

158.811 /331.250 TL

Temel İhtiyaç Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Dünya üzerinde 840 milyon insan açken, buna karşılık yılda 1.3 milyar ton gıda israfı yapıldığını ve aslında israf edilen gıdaların yaklaşık dörtte biriyle aç insanların ihtiyacının karşılanabileceğini biliyor muydunuz?
Tider, gıda yardımı ihtiyacı olan kişilere ulaşarak açlıkla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarından biri. Peki sistem nasıl işliyor?Son kullanım tarihi yaklaşmakta olan ürünleri büyük gıda zincirleri olan firmalarla anlaşarak kesinlikle sağlıklı koşullarda çeşitli bölgelerde oluşturulan gıda dağıtım merkezlerinde muhafaza ediyor. İhtiyaç sahipleri kendilerine tanımlanan gıda yardım kartları ile alışveriş yapıyor. İhtiyaç sahibi kişilerin belirlenmesi konusunda oldukça hassas davranılıyor ve genelde mahalle muhtarları ile iletişim kuruluyor. Aynı zamanda gıda dağıtım merkezlerinde hem istihdam yaratılıyor, hem de gıda israfını önleyerek çevresel kirliliğin azalmasına katkı sağlanıyor.
Bu çok yönlü proje ile bir ailenin gıda ihtiyacı yılda 265 TL ile sağlanabiliyor. Hedefim İstanbul Maratonu'nda Tider adına koşarken, 10 ailenin yıllık gıda ihtiyacını karşılayabilmek.
Toplum için küçük, ihtiyaç sahipleri için büyük bir adım olan bu projeye destek olur musun?

Temel İhtiyaç Derneği

TİDER, kurduğu Destek Marketlerde israftan kurtardığı ürünleri desteğe ihtiyacı olan aileler ile paylaşır, onların temel ihtiyaçlarına ulaşmasını sağlar ve bu ailelerin işsiz bireylerine istihdam olanağı yaratarak onları destekler. Bu sayede çevre ve insanlar için sosyal fayda yaratır.

Her 265 TL bağış ile 1 ailenin 1 yıl boyunca tüm temel ihtiyaçları karşılanacak.

Eğer Şükran Tuncer isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)