• Yardım Projem: İstanbul-2018-Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV)-Bir Adımla Büyüsün
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 5
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 50 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Mercedes Benz Türk A.Ş. , Mercedes Benz Türk A.Ş.
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC37852
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC37852

50 /2.400 TL

Kampanya Hedefim

151.330 /300.000 TL

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Her 5 yenidoğandan birinin gelişim açısından risk altında olduğunu biliyor muydun?
Vodafone 40. İstanbul Maratonunda Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV)’nin #biradimlabuyusun kampanyası için koşuyorum. Amacım engelli olma riski taşıyan bir bebeğin 3 aylık fizyoterapi ve gelişim takibi hizmetlerinden ücretsiz yararlanması için bağış toplamak.
Riskli Bebek Nedir?
Riskli bebekler, erken ya da düşük kilolu doğum, kuvöz yatışı, zor doğum, oksijensiz kalma ve kanama problemi gibi özel durumlara sahip bebeklerdir.
Riskli bebek bir tanı değildir. Riskli bebeklerin gelişim geriliği yaşama olasılıkları daha fazladır. Bu nedenle bebeğin gelişimsel yönden düzenli takip edilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir.
Kampanyama yapacağınız her bağış ile engelli olma riski taşıyan bebeklerin Erken Müdahale Programına dahil edilerek engellilik seviyelerinin azaltılmasına ve ilerleyen dönemlerde bağımsız bireyler olmalarına destek olabilirsiniz.
Erken Müdahale Programı Nedir?
Erken müdahale 0-3 yaşta gelişimsel olarak tüm bebek ve çocukların değerlendirilmesini kapsayan bir süreçtir. Erken müdahale, riskli bir bebeğin, yaşamının ilk 3 yılında çocuğun gelişimsel sorunlarının engellenebilmesi ve çocuğun potansiyelinin en üst düzeye çıkartılabilmesi için bir fırsat yaratmaktadır. Erken müdahale programında, risklerin tespit edilmesi, desteklenmesi ve bebeğin yaşıtları ile paralel gelişim göstermesinin sağlanması hedeflenir.
Cerebral Palsy Türkiye - Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Kimdir?
Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlere teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, sosyal hayatta daha fazla yer edinebilen bireyler olmaları için gayret eder. Vakfın çalışmaları ile ilgili detaylı bilgiye www.tscv.org.tr adresinden ulaşabilirsin.
Desteklerin için şimdiden teşekkür ederim.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

Her 5 yenidoğandan biri gelişim açısından risk altındadır. Kampanyamızda atacağınız adımlar ile engelli olma riski taşıyan bebeklerin Erken Müdahale Programına dahil edilerek engellilik seviyelerinin azaltılmasına ve ilerleyen dönemlerde bağımsız bireyler olmalarına destek olabilirsiniz.

Engelli olma riski taşıyan bir bebeğin, 3 aylık fizyoterapi ve gelişim takibi hizmetlerinden yararlanması için 2.400 TL gerekmektedir.

Eğer Ahmet Albayrak isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)