• Yardım Projem: İstanbul-2018-TOFD-Yol Arkadaşım Olur Musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 23
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.870 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC37469
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC37469

2.870 /10.000 TL

Kampanya Hedefim

657.903 /625.000 TL

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bizim gezdiğimiz gördüğümüz sokaklarda onlarda olsun. Metroya, otobüse bindiğimde engelliler için ayrılmış alanı bizler değilde onlar doldursun. Arkadaş çevremizde onlarda olsun, onlarda katılsın aktivitelerimize, gezilerimize, anılarımızda onlarıda biriktirelim. İnanıyorum ki hayatın güzellikleri, doğanın muhtşemliğinden biz nasıl istediğimiz gibi faydalanabiliyorsak onlarında bu güzelliklerden aynı derecede faydalanmaya hakları var. Faydalanamadıkları, yaşayamadıkları her güzellik için bizim onlara borcumuz var ve borcumuzu ödemeliyiz. Ben nerde bir engelli bir arkadaşımı görsem kendimi ona karşı borçlu ve mahçup hissediyorum, bir arkadaşımın bile hayatını değiştirebilirsem ne mutlu bana. Kısacası hayatı onlar ile paylaşmak için KOŞUYORUM.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan, hayatını kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

1 engellinin sosyal hayatın içine katılım sağlaması için 1 adet akülü tekerlekli sandalye fiyatı 3.750 TL'dir.

Eğer ahmet savgat isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)