Kampanyamın Etkisi
82 çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-TEMA Vakfı-Ağaç Kardeşliği
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 71
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.205 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC36642
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC36642

8.205 /20.000 TL

Kampanya Hedefim

492.287 /500.000 TL

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çevre sorunlarını sorunlarını çözebilmenin en etkili yolunun çocuklarımızın, yeni nesillerin eğitimi olduğunu düşünüyoruz. Bunun dışındaki çabalar nispeten etkili olsa da bu işi kökten çözebilmenin tek yolu çocuklarımıza çevre ve doğa bilincini küçük yaşta aşılamak, çevreye doğaya sahip çıkan bireyler yetiştirmek. TEMA’nın çocukların eğitimi için çok güzel bir projesi var ve biz de bu projeye bağış toplamak için İstanbul Maratonu’nda TEMA için koşuyoruz. Sizden de bağışlarınızla yanımızda koşmanızı rica ediyoruz.

Sizin de katkınızla TEMA’nın Ağaç Kardeşliği projesi Türkiye için ışık olabilir. Ülkemizin dört bir yanında, çocuklara ilk okuldayken doğa eğitimleri veriyor, çevre bilinci aşılıyorlar. Böylece doğa koruyucusu nesiller yetiştiriliyor. Sınıflardaki çevre eğitimine ek olarak her çocuk kendi fidanını yetiştirip, bu fidanları proje sonunda dikiyor. Çocukların kendi yetiştirdikleri fidanlar dışında, projeye dahil olan her çocuk adına bir fidan dikilerek Edirne’de bir orman oluşturuluyor.

Eğitim materyalleri ve diğer harcamalar üst üste bindiğinde bir çocuğun projeye maliyeti 100 TL. Biz de sizlerin hassasiyetine duyduğumuz güvenle boyumuzu aşan 20.000 TL’lik bağış hedefi koyduk. TEMA’nın hedefi ise 450 bin. Gönlünüzden ne koparsa küçük büyük demeden her türlü katkınızı bekliyoruz. Bağışlar kredi kartı veya banka havalesi ile direk Tema’nın hesabına yapılıyor.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve oluşturacağı Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarıyla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Her 100 TL’lik bağışla; bir çocuğun "Orman Ekosistemi" konulu doğa eğitim programına katılması ve Çocuklar Hatıra Ormanının oluşturulması sağlanacaktır.

Eğer Biz Evde Yokuz isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)