• Yardım Projem: İstanbul-2018-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 67
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.015 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: OYAK Maden Metalürji Grubu
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC36211
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC36211

8.015 /7.425 TL

Kampanya Hedefim

470.204 /450.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Otizmli bir çocuk eğitimle yeniden doğabilir!

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitimdir. Eğitimle; otizmli çocukların hayatlarında büyük farklar yaratılabilir, sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okullara gidebilir, toplum içinde bağımsız ve üretken bireyler olarak yer alabilirler. Bununla birlikte, otizmli bireylere devlet tarafından verilen destek, ihtiyaçları olan düzeyin çok çok altındadır. Bu nedenle, otizmli çok sayıda çocuğumuz günlük hayatta gerekli olan birçok beceriyi kazanamamakta, bağımsız yaşama fırsatını kaçırmaktadırlar.

Hem toplum farkındalığımızı artırmak, hem de bu çocuklarımıza ve ailelerine destek olabilmek amacıyla, 11 Kasım 2018 Pazar günü Vodafone İstanbul Maratonu'nda Tohum Otizm Derneği'nin "Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin" projesini desteklemek arzusuyla 10 km yürüyeceğiz.

Hedefimiz otizmli bir çocuğumuzun 45 seanslık eğitimi için 7.425 TL'yi* toplamak.

Otizmli çocuklarımıza ve ailelerine bu zorlu yolculuklarında destek olmaya ne dersiniz?

Sevgiler
Filiz&Efe

* Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu Destek Eğitim Merkezi’nde otizmli bir çocuk bir ay boyunca toplam 16 seansa katılır ve her seansın ücreti 165 TL’dir.

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 21.220 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 165 TL'dir.

Eğer Filiz Sönmez isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)