Kampanyamın Etkisi
1 engelli öğrenci

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-TESYEV-Fark Yarat, Geleceği Yaşat
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 25
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.360 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC35438
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC35438

3.360 /3.500 TL

Kampanya Hedefim

227.333 /260.000 TL

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Herhangi bir konuda yeterli motivasyonumuz yoksa çoğu zaman şikayet eder ya da en kolayını seçip kaçış yollarına sığınırız. Ayağımıza görünmez bahane zincirlerini bağlayan da yine bizden başkası değildir. Halbuki yürekten istenirse ‘’yapamam’’ yokmuş. Bunun en somut halini 2017 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda gözlemleme fırsatı buldum. Tek bir bacakla hakkını vererek futbol oynanır, koltuk değnekleriyle maraton koşulur, tekerlekli sandalyeyle efeler gibi harmandalı bile oynanırmış. İşte şimdi, bana hayatın ve sporun güzelliğini, mücadelenin kıymetini hatırlatan, ‘’Yapılamaz’’ denilenin koca bir illüzyon olduğunu gösterenlere destek olmak için koşmak istiyorum. 11 Kasım 2018'de düzenlenecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) adına, koşacağım en uzun mesafe olan 15 km’lik parkurda yer alacağım. Amacımız %40 ve üzeri engelli, ihtiyaç sahibi bireylere eğitim bursu için kaynak yaratıp, sağlık ve spor alanında özgüvenli bireyler olarak yaşamalarını sağlamak. Attığım her adım desteklerinizle anlam kazanacak, aslında bu yolda beraber koşmuş olacağız!

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı

Engel derecesi %40 ve üzerinde olan, ihtiyaç sahibi, başarılı, üniversite ve lise öğrencisi gençlerimizin, engelli olmayanlar gibi tüm eğitim kurumlarından yararlanabilmelerini sağlamak ve onlara destek olmak amacıyla burs fonu yaratmaktır

Yıllık burs tutarı, bir üniversite öğrencisi için 3.600.-TL, lise öğrencisi için de 1.530.-TL'dir

Eğer Serra Agan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)