Kampanyamın Etkisi
1 hasta

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-Türkiye Alzheimer Derneği-Hayatlarını Değiştirebilirsiniz!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 11
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 630 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Santa Farma
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC34513
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC34513

630 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

314.329 /500.000 TL

Türkiye Alzheimer Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Arkadaşlar,

11 Kasım’da 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşuyorum.

Bu maraton benim için koşunun da ötesinde bir anlam taşıyor çünkü adımlarımı “İstanbul-2018-Türkiye Alzheimer Derneği-Hayatlarını Değiştirebilirsiniz” isimli kampanyaya destek vermek için atacağım.

Alzheimer Hastalığının son evresinde, hastalar konuşma, ihtiyaçlarını ifade etme, yutma, hareket etme yeteneklerini yitirir. Tamamen yatağa bağımlı hale gelir. Bu nedenle de hastaya sürekli bakım vermek, yaşam kalitesini ve onurunu korumak, yakını için de giderek zorlaşır. Üstelik hasta yakınlarının hiçbiri bu konuda önceden bilgili ve eğitimli kişiler değillerdir; bu zorlu görev karşısında yorulur, çaresiz kalır ve tükenme noktasına gelirler.

Türkiye Alzheimer Derneğinin gerçekleştirdiği bu proje ile amacı yatağa bağımlı Alzheimer hastalarının evlerine ücretsiz eğitimli hemşire ziyaretleri sağlamaktır. Hastayı evinde ziyaret edecek eğitimli hemşire, hem bakım konusunda yardımcı olacak ve hem de yakınlarını bilgilendirecektir.

Bizler de bu projeye vereceğimiz katkılarla destek olabiliriz.

Sen de destek olmak istersen, aşağıdaki linki tıklayıp kampanya sayfamdan bağış yapabilirsin. Az ya da çok hiç önemli değil, her destek çok değerli.

Gönlünüzden koptuğu kadarıyla desteklerinizi esirgemezseniz sevinir, iyi günler dilerim.

Sevgilerimle,

Türkiye Alzheimer Derneği

Ülkemizde 650.000 Alzheimer hastası vardır ve dünyada 4 saniyede 1 kişi Alzheimer tanısı almaktadır. Gündüz Yaşam Evinde Alzheimer hastalarına rehabilitasyon hizmetleri, hasta ve yakınlarının yaşam kalitesini artırmak ve yüklerini hafifletmek amacıyla danışmanlık ve psikolojik destek sunulmaktadır.

Gündüz Yaşam Evinde sağlanan hizmetlerin hasta başına aylık maliyeti 1,250 tl'dir.

Eğer Baran Özler isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)