Kampanyamın Etkisi
1 çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-MAYA-Haydi Çocuklar için KoşMAYA
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 9
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 675 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC34313
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC34313

675 /750 TL

Kampanya Hedefim

239.272 /230.000 TL

Maya Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ebeveyn kaybı, hayatı tehdit eden kazalar ve hastalıklar, çatışma ve göç, doğal afetler... Her birinin yükü bir çocuğun tek başına taşıyabileceğinden çok daha ağır değil mi?
Maya Vakfı savaş, göç, doğal afet, aile kaybı gibi sebeplerden travmaya maruz kalmış çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmaları yürütüyor.
Faaliyetlerinin odağına dezavantajlı ve travmaya maruz kalan çocukları yerleştiren vakfımız 2017 Eylül ayında kurulan Balat’taki merkezde yüzlerce çocuğa ve ailesine hizmet veriyor.

Yaşadıkları mahalle ve ev güvensiz olduğundan dolayı okula gitmeyip, evde kalarak annesini koruyabileceğini düşünen 7 yaşındaki bir çocuğu düşünün...
Ya da babasını kaybedince 10 yaşında büyümek zorunda olduğuna inanan ve de sabah 6'da uyanıp, saat 2'ye kadar okula gidip, ardından gece 11'e kadar çalışan bir çocuğu...
Travmatik yaşantılar nedeniyle çocukların okul başarılarında düşmeler oluyor ve travmaya maruz kalan çocuklarda okul bırakma oranı yaşıtlarına göre yedi kat artıyor. Ben de çocukların travmanın olumsuz etkileriyle okul ortamında başa çıkmayı hedefleyen Travmaya Duyarlı Okul Projesi Koordinatörü olarak Maya Vakfı'nda çalışıyorum.

11 Kasım’da İstanbul Maratonu’nda adımlarımı sizlerin de desteğiyle daha fazla çocuğun psikososyal destek programlarımızdan faydalanmasını sağlamak ve daha fazla sayıda zorda kalmış çocuğa destek olmak için atıyorum.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak benim aracılığımla Maya Vakfı’nı destekleyebilirsiniz. Yapacağınız her bağış direkt vakfın hesabına giderek miktar fark etmeksizin bir çocuğun hayatına dokunacak.
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC34313

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Hep birlikte daha iyiye.....

Maya Vakfı

Maya Vakfı olarak ruh sağlığı ve psikosoyal destek programımızla dezavantajlı ve travmaya maruz kalmış çocukların sahip oldukları potansiyeli ortaya koymalarına, yaratıcı düşünce geliştirmelerine ve kendilerini özgürce ifade etmelerine destek oluyoruz. İstanbul Maratonu'nda onların geleceği için koşMAYA hazır mısınız?

1 çocuğumuzun Balat Merkez'deki psikosoyal destek programlarından faydalanma maliyeti 2.000 TL'dir.

Eğer Tennur Katgı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)