Kampanyamın Etkisi
2 Kanser Tedavisi Gören Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-KAÇUV-150 Çocuk için Umut Zamanı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 25
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 6.040 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC33733
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC33733

6.040 /10.000 TL

Kampanya Hedefim

1.737.190 /1.700.000 TL

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

İlk kez Adım Adım'da geçen sene 15 km koştum KAÇUV için. Zaman zaman gülerek, zaman zaman sevinç gözyaşlarıyla, zaman zaman da nefes nefese koştum o 15km'yi. Etrafımda iyilik peşinde koşan bir sürü insandan biri olduğumu düşünerek gururla, sizlerin desteğiyle azimle koştum. Geçen sene hedefimin çok üstünde bir bağış miktarı toplandı KAÇUV'un hesabında, hep sizlerin sayesinde :)

Tam 40 kişi, bu iyilik hareketinin bir parçası oldu o 15 km'yi koşarken. Tüm yardımseverlerin desteğiyle KAÇUV'un 2. Aile Evi'nin katları yükseliyor ve o ev orada konaklayacak misafirleri için bir umut oluyor.

Kanser, maalesef hepimizin gerçeği. Yakınından geçmeyen hemen hemen yok gibi. Bazen zaferle ve bazen de kayıpla.

Annemin hastalığını öğrendiğimde ilk defa o acı hissini yaşadım. Aslında o zamandan önce de bu gerçeği yaşayan insanlar olduğu gibi, sonrasında da olacaktı.
Ben sadece bu gerçek ile en yakınımda kanser illetini yaşayınca tanıştım ve sonrasında çevremde bir çok insanın bu sebeple etkilendiğine şahit oldum. Aslında duyarlılığım çok önceden başlamalıydı. Ateş sadece düştüğü yeri yakmamalıydı ve o ateşle sadece yaşayanın yüreği yanmamalıydı. Artık yalnız yaşadığımız değil, yaşamadığımız durumlarla da ilgili de empati yeteneğimizi geliştirdiğimiz zaman aslında insan olmanın gerekliliğini yerine getirebiliriz diye düşünüyorum.

Zor bir süreçtir hastalık süreci. Umut gerekir, destek gerekir hem maddi hem manevi. Maddi olarak durumu iyi olmayanlar için çok daha zorlu olabilir bu süreç. Hele hasta, bir çocuksa tüm olanaklarını seferber etmeye çalışıp, imkanlarını zorlayan anne ve baba için durum daha da zordur. Hasta kişi özel bakıma ve desteğe ihtiyaç duyar. Özellikle küçük yerleşim yerlerinde yaşayanlar için uzun süreli tedavi süreci çok zorludur. Bu uzun ve zorlu süreçte büyük şehirlerde devam edecek tedavi için nerede güvenle ve desteklenerek konaklanacağı bir bilinmeyendir. Eş, dost akraba bir yere kadar çözümdür. Bilirsiniz ev, ev üstünde olmaz. Hem bakım da gerekli, ulaşım da ve en çok da destek gördüğünü bilmenin getirdiği motivasyon. Bu açıdan bakıldığında KAÇUV, çok önemli bir iş yapıyor ve kanserli çocuklara umut oluyor. Biz de bir miniğin hayatına dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz, onlar sayesinde. Detaylar için http://www.kacuv.org/ bakabilirsiniz.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı için İstanbul Maratonu'nda koşuyorum. O minik kalplere umut olmak için desteklerinizi bekliyorum. Hayat varsa umut da vardır :)

Sevgilerimle

Bilgehan Tuba TİRYAKİ

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Kanserli çocuklarımızın tedavileri maddi yetersizlikler yüzünden yarıda kalmasın diye II. Aile Evi’ni hizmete açıyoruz. Tedavi için İstanbul'a gelen çocuklarımıza sıcacık bir yuva olacak II. Aile Evi'nde bir yılda 150 çocuğumuz ve ailesini ağırlamayı hedefliyoruz. Sen de onların umudunun bir parçası olur musun?

Tedavi gören bir çocuğumuz ve ailesinin Aile Evi'ndeki giderleri 4.000 TL’dir.

Eğer Bilgehan Tuba Tiryaki isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)