• Yardım Projem: İstanbul-2018-SERÇEV-Engelsiz Hayat
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 25
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.550 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC33716
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC33716

2.550 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

93.927 /200.000 TL

Serebral Palsili Çocuklar Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,
Koşuya başladığımdan bu yana hayatımda birçok yenilik ve güzel değişim oldu. Ben de bu değişimlerin sadece benim hayatımla sınırlı kalmasını istemedim ve 2018-Istanbul Maratonu'nda iyilik peşinde koşmaya karar verdim.
Adımlarımı iyilik için atacağım ilk koşumda ise SERCEV'i destekliyorum.
SERCEV serebral palsili çocukları hayata katılmalarına ve bağımsız birer birey olarak hayatlarını devam ettirmelerine yardım ediyor.
Bu sene maratondaki hedefi ise özel donanıma sahip 15 farkli cihazı çocuklara ulaştırmak.
Serebral palsi, ortaya çıktığı her çocukta farklı bir engele neden olabiliyor. Bu nedenle de her çocukta farkli bir cihaza ihtiyaç duyuluyor. "ENGELSIZ HAYAT" adı verilen bu proje ile özel donanımlı puset, akülü/tekerlekli sandalye, ayakta durma sehpası, işitme cihazı, afo-dafo, korse, walker gibi cihaz ve malzemeler ile çocuklarımızın eğitim ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak planlanıyor.
Onları aramızda göremiyor olabiliriz ama projemizin amacı tam da bu; çocuklarımızın parklarda, bahçelerde, okullarda daha çok vakit gecirebilmesini, bu sayede daha mutlu ve hayatın içinde bireyler olabilmelerini sağlamak.
Adımlarıma anlam katmak ve tanımadığımız hayatlara dokunmak isterseniz bağış yapabilirsiniz.
Sevgiler,
Elif.

Serebral Palsili Çocuklar Derneği

SERÇEV olarak 15 yıldır serebral palsili (çoklu engelli) çocukların toplumsal hayata bağımsız bireyler olarak katılabilmeleri için çalışıyoruz. SP'li çocuklar, engellerine uygun/doğru cihaza ulaşmakta problem yaşıyor. Özel donanımlı 15 farklı cihazın karşılanması için iyilik peşinde koşuyoruz.

1 serebral palsili çocuğun engeline uygun cihazın ortalama maliyeti 5.000 TL.

Eğer ELİF NAZLI KÜÇÜKYALÇIN isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)