• Yardım Projem: İstanbul-2018-Özel Olimpiyatlar Türkiye-"Biz Özeliz, Bağışlayın"
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 39
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.600 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC32876
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC32876

1.600 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

150.179 /250.000 TL

Özel Olimpiyatlar Türkiye Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili dostlar, bisiklet ve koşu başta olmak üzere sporu çok sevdiğimi ve bir çok spor dalıyla da amatörce uğraştığımı biliyorsunuz. Ayrıca sporun insanları birleştirici gücüne inanıyor ve harika bir eğlence aracı olduğunu düşünüyorum.

Özel Olimpiyatlar Türkiye “özel sporcu” olarak tanımladığı 2 yaşından büyük, IQ seviyesi 70 altında, iki ve daha fazla alanda beceri zayıflığı olan, özel eğitim gereksinimi duyan bireyleri “partner sporcu” olarak tanımladığı diğer insanlarla spor ve diğer sosyal etkinlikler aracılığıyla buluşturarak hayata katılmalarına destek oluyor. Sloganı ise “oyun birlikte” ve “hayat birlikte”.

Ben de bir Özel Olimpiyatlar gönüllüsü olarak bu sene 11 Kasım’daki İstanbul Maratonu’nda özel sporcular için koşacağım.

Bir özel sporcunun bütün bir yıl boyunca spor faaliyetlerine ve diğer sosyal etkinliklere katılması için sadece 250 TL gerekiyor. Bu miktarla kıyafetler, ekipmanlar, beslenme ve diğer aklınıza gelen tüm etkinlik ihtiyaçları karşılanıyor.

Yapacağım koşuda bana ve tüm özel sporculara desteklerinizi bekliyorum.

#oyunbirlikte #hayatbirlikte #oyunbirliktehayatbirlikte #playunified #bizözelizbağışlayın #adımadım #iyilikpeşindekoş #koşaNBilir

Özel Olimpiyatlar Türkiye

Zihinsel engelli ya da özel eğitim gereksinimi olan birey tanımlamasından sıyrılıp sporcu kimlikleriyle bir şeyler başaran, başarmak için çalışan bireylere şans tanımak. Hedefimiz özel eğitim gereksinimi olan bireylerin bir yıl boyunca spor yoluyla sosyal hayata aktif katılımını sağlamak.

Özel eğitim gereksinimi olan 1 bireyin 1 yıllık sportif ve sosyal etkinliklere katılımı 250 TL' dir.

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)