• Yardım Projem: İstanbul-2018-TİDER-TİDER Etkisiyle Adımların Devleşiyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 13
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 770 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Tider
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC32627
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC32627

770 /3.975 TL

Kampanya Hedefim

158.811 /331.250 TL

Temel İhtiyaç Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Herkese merhaba,

Temel İhtiyaç Derneği (Tider), yoksulluk sınırı altında yaşayan insanların temel ihtiyaçlarına ulaşmalarını sağlarken, Destek İK aracılığı ile bu kişilere eğitimler veriyor, meslek edindiriyor ve işe yerleştiriyor. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine yalnızca gıda bankacılığı yoluyla yardım etmekle kalmayıp, istihdam organizasyonunu da üstlenerek yoksullukla mücadelede gerçekçi ve sürdürülebilir bir model oluşturulması hedefleniyor. Bunun yanı sıra kriz dönemlerinde afet bölgelerinde yaşayanların temel ihtiyaçları karşılanıyor, kırsal bölgelerdeki kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmelerine öncelik veren kalkınma projeleri geliştiriliyor, çocuk yoksulluğu konusunda yerel projeler üretiliyor. Aynı zamanda gıda bankacılığının Türkiye'deki çatı kuruluşu olan Tider'in bu çalışmalarının sürdürülebilirliği için , tüm Türkiye'de ve hatta tüm dünyada bu modelin yayılmasına destek olmak için bu yıl da Avrasya Maratonu'nda Tider için koşuyorum ve sizleri de bu iyilik hareketinin bir parçası olmaya davet ediyorum :)

Sevgilerle :)

Temel İhtiyaç Derneği

TİDER, kurduğu Destek Marketlerde israftan kurtardığı ürünleri desteğe ihtiyacı olan aileler ile paylaşır, onların temel ihtiyaçlarına ulaşmasını sağlar ve bu ailelerin işsiz bireylerine istihdam olanağı yaratarak onları destekler. Bu sayede çevre ve insanlar için sosyal fayda yaratır.

Her 265 TL bağış ile 1 ailenin 1 yıl boyunca tüm temel ihtiyaçları karşılanacak.

Eğer Eda ŞENKAL isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)