• Yardım Projem: İstanbul-2018-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 165 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: İşNet Koşu Takımı
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31933
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC31933

165 /200 TL

Kampanya Hedefim

470.204 /450.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Otizm, çocukların ilk 3 yılında ortaya çıkan, iletişim ve sosyal etkileşim sorunları, kısıtlı ilgi alanları ve tekrarlayan davranışlarla ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Ve bu ömür boyu devam eden bir gelişim bozukluğudur. Ve zaten hem ebeveynleri hem de çocuk için zor olan yaşam, çevresel faktörler (yani herkes) ile daha da zorlaşır. Mesela toplu taşımada çocuğun istemsiz/bilinçsiz bağırışları, onunla sadece 30 dk yolculuk edecek olan diğer yolcuları çok rahatsız eder ve hadsizce "susturun çocuğunuzu" söyleminde bulunabilirler. Böylece ailesi için bu kriz zamanlarının zaten zor olduğu durumu, daha da zorlaştırırlar. Kendi çevrenizde otizmli bir çocuk olmasa bile aslında onlar kalabalıklar. Her 68 çocuktan 1'i otizmli doğmaktadır ve eğitim, sosyalleşme hakları tüm çocuklarla eşit olmalıdır. Bu sebeple sizlerden ricam önce otizm'in farkında olmak ve bu konuda farkındalık yaratılmasına gönüllü şekilde destek vermenizdir. Eğitimleri için destek vermek isterseniz de, içinizden gelen ve maddi gücünüzün yettiğince (10 TL bile az olmaz) bağış linkimden direkt olarak Tohum Otizm Vakfı'na ulaşacak şekilde destek verebilirsiniz. Yazdıklarımın tümünü okudunuz, belki bağışçı olmayacaksınız ama burada kısaca anlattığım zorlukların yaşanmaması için çevrenizi bilgilendireceksiniz. Bunun için bile size çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 21.220 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 165 TL'dir.

Eğer Derya Aydın (Fındık) isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)