• Yardım Projem: İstanbul-2018-KEDV-Sen Koştukça Kadınlar Yoksulluğa Karşı Güçlenecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 23
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.485 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: JOKER
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31723
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC31723

1.485 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

117.405 /180.000 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

11 Kasım İstanbul Maratonu'nda Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) için Koşuyorum!
KEDV, 30 yıldan fazladır yoksul kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor, onların toplumdaki liderliklerini güçlendirmek ve görünür kılmak için programlar uyguluyor. Erken çocukluk eğitimlerini yoksul bölgelerde yaygınlaştırıyor, dar gelirli kadınlar için liderlik ve girişimcilik gibi kapasite geliştirme programları uyguluyor, kadınlara kooperatifler kurmaları için eğitim ve destek veriyor, işleri için mikro kredi, ürün geliştirme, satış, pazarlama desteği veriyor. KEDV'in desteğiyle bugüne kadar 70'den fazla kadın kooperatifi kuruldu; her yıl eğitimlerden 20 binden fazla yoksul kadın ve çocuk yararlandı.
Kedv için koşuyorum çünkü daha fazla kadının öncelikli ihtiyaçları etrafında bir araya gelmelerine, ekonomik hayata aktif olarak katılmalarına, talepleri ve ihtiyaçları için savunuculuk çalışmaları yürütmelerine, yoksulluğa karşı mücadelelerine destek olacağım!

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

KEDV olarak kadınların yaşamlarını, toplumlarını ve dünyayı dönüştürmeleri için liderliklerini güçlendiriyor, kooperatifleşmelerine destek veriyoruz. Desteğin daha fazla kadının kooperatiflere katılımını sağlayacak. Daha çok kadın dayanışmayla üretecek, ekonomik ve sosyal hayata katılacak.

Yapılacak her 1.500TL’lik destekle kadın kooperatifleri bünyesinde bir kadın üretime katılacak.

Eğer nergis bozkurt isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)