• Yardım Projem: İstanbul-2018-Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV)-Bir Adımla Büyüsün
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 5
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 115 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Eskişehir Runners
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31562
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC31562

115 /750 TL

Kampanya Hedefim

151.330 /300.000 TL

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Cerebral Palsy, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel bir engellilik durumudur. Gelişimini tamamlamamış beynin; doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesi nedeniyle oluşur.
Cerebral Palsy iyileşen bir durum değildir ancak travmaya uğramış beyne erken müdahale edilmesi ve hayat boyu rehabilitasyon uygulamasıyla önemli gelişmeler sağlanabilmektedir.
Bu nedenle Cerebral Palsy li çocuklarımızın özel eğitim,rehabilitasyon ve fizyoterapi masrafları için koşacağım bu sene İstanbul Maratonunda.Benim bu koşuma ortak olacağınızı biliyorum,o çocukların nasıl güzel güldüğünü de birlikte göreceğiz inanıyorum.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

Her 5 yenidoğandan biri gelişim açısından risk altındadır. Kampanyamızda atacağınız adımlar ile engelli olma riski taşıyan bebeklerin Erken Müdahale Programına dahil edilerek engellilik seviyelerinin azaltılmasına ve ilerleyen dönemlerde bağımsız bireyler olmalarına destek olabilirsiniz.

Engelli olma riski taşıyan bir bebeğin, 3 aylık fizyoterapi ve gelişim takibi hizmetlerinden yararlanması için 2.400 TL gerekmektedir.

Eğer Bekir Fatih Demirağ isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)