• Yardım Projem: İstanbul-2018-SEN DE GEL-KOŞ! Çocuklar Suya Kavuşsun, Yaşasın Diye
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 15
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.390 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sen De Gel
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31509
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC31509

1.390 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

55.219 /165.000 TL

Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

Sizlerin desteğiyle açmayı planladığımız su kuyuları ilk aşamada insanların su problemini çözecektir. Çocuk ölümleri azaltacak hatta sonlandırılmasına sağlayacaktır.

Fazla gelen su ile yakın çevrelerde kadın bahçeleri oluşturulacak ve tarım alanları oluşup genişletilecek. Tarım alanları sayesinde ilk olarak gıda ihtiyaçları karşılanacak sonrasında da ihtiyaç fazlası tarım ürünlerini satarak geçimlerini sağlayacaklardır.

Su yaşamdır ve yaşamın kaynağıdır. Su içmeden en fazla 15 gün yaşayabiliriz. Yaptığımız işi sadece basit bir kuyu diye bakılmamalıdır. İnsanlara yaşama şansı veriyor olacaksınız.

Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği

Dünya'da 663 milyon kişi, Sahra altı Afrika'da nüfusun %50'den fazlası temiz suya ulaşamıyor. Su kuyusu projelerimizle insanların temiz suya ulaşmasını sağlamayı, hayatlarını kolaylaştırmayı, yetişkinlerin işlerine ve çocukların ise okullarına daha çok zaman ayırmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

165.000 TL ile 5 su kuyusu açılacaktır. Bu 5 kuyudan 3750 kişi yararlanacaktır. 1 kişinin birim maliyet bedeli 44 TL'dir.

Eğer ZEYNEL SENAN isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)