• Yardım Projem: İstanbul-2018-KAÇUV-150 Çocuk için Umut Zamanı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 138
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.720 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31471
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC31471

8.720 /9.000 TL

Kampanya Hedefim

1.737.190 /1.700.000 TL

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Her yıl 1 milyon çocuktan 120’sine kanser teşhisi konulmaktadır. Çocukluk çağı kanserleri en sık ilk 5 yaşta ve 10-15 yaş döneminde ortaya çıkmaktadır.

Geleceğimiz olan çocuklar sokakta oynamaları ve huzurla uyuyabilmeleri gereken yaşlarda; oyuncakları ile oynamak yerine onlar için ne olduğunu anlayamadan iğnelerle, kemoterapilerle ve radyoterapi gibi iyileşmelerine yardımcı olsa dahi gelişimlerini etkileyen tedavilerle tanışmak zorunda kalıyor. Bu dönemde onlara verebileceğiniz en büyük destek ise aileleri ile güvenli yuvalarında tedavi sürecini geçirmelerini sağlamaktır. Ancak tedavisi için bulunduğu şehirden İstanbul’a gelen ve maddi imkanları kısıtlı olan aileler en az 6 ay süren tedavi boyunca barınma sıkıntısı yaşıyorlar. Bu süreçte çocuklar steril ve hem psikolojik hem fiziksel sağlığını destekleyecek ortamlarda tedavi görmesi gerekirken yeterli imkanları olmadığından hastane bahçelerinde dahi konaklamak zorunda kalıyorlar.

İşte bu amaçla KAÇUV 2012 yılında ilk aile evini açıyor ve şehir dışından gelen ancak maddi imkanları sınırlı olan ailelere çocuklarının tedavisi boyunca barınma, sosyal ve psikolojik destek imkanı sunuyor. Bugüne kadar 800 aileye umut ve yaşam ışığı veren vakıf şu anda 2. Aile Evi’ni Pendik’te açmaya hazırlanıyor. 1 yılda 150 aileye yuva olmaya hazırlanan bu ev projesi için ben de 11 Kasım İstanbul Maratonu’nda 15 KM koşarak adımlarımla bu projeye destek vermek istiyorum. Bunun için de sizden gelecek bağışlar bu adımlarda en büyük motivasyonum olacak. Bir ailenin barınma ve ihtiyaç masrafı 4.000 TL. Benim toplam hedefim de 1 ailenin ihtiyacını karşılamak olacak.

Yapacağınız en ufak 5 TL’lik bağış bile hiç tanımadığınız insanların bağışlarıyla birleşerek evinden uzakta minicik bedeniyle büyük bir mücadele veren çocuklar için yeni bir hayatın başlangıcı ve ışığı olacak. Mutlu sonu hak eden bu hikayeler için siz de birer kahraman olmak ister misiniz? Aşağıda bulunan linkten sadece 2 dakikanızı ayırarak bir gülümsemenin sebebi olabilirsiniz.

Bağışlarınız ben ve adım adım dahil olmak üzere hiçbir aracı kurum olmadan doğrudan vakfın hesaplarına aktarılmaktadır.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Kanserli çocuklarımızın tedavileri maddi yetersizlikler yüzünden yarıda kalmasın diye II. Aile Evi’ni hizmete açıyoruz. Tedavi için İstanbul'a gelen çocuklarımıza sıcacık bir yuva olacak II. Aile Evi'nde bir yılda 150 çocuğumuz ve ailesini ağırlamayı hedefliyoruz. Sen de onların umudunun bir parçası olur musun?

Tedavi gören bir çocuğumuz ve ailesinin Aile Evi'ndeki giderleri 4.000 TL’dir.

Eğer Tuğçe Buket Aydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)