Kampanyamın Etkisi
2 engelli öğrenci

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-TESYEV-Fark Yarat, Geleceği Yaşat
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 34
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.950 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TESYEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC31124
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC31124

5.950 /10.400 TL

Kampanya Hedefim

227.333 /260.000 TL

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

1999 yılından bu yana Türkiye'de yaşayan, ihtiyaç sahibi engelli bireylerin hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalışan bir kurum olarak görüyorum TESYEV'i. Ayırmadan, ayrıştırmadan, sosyal hayatın içine karışmış, başarılı ve özgüvenli bireyler yetiştirilmesi için destek veriyor, sadece maddi değil manevi anlamda da çok büyük destek oluyor.

Başkan Yavuz Kocaömer, 2 sene önce bana hayata bakışımın değişeceğini söylemişti. Öyle de oldu..

O kadar çok başarılı gençle tanıştım ki.. görme engelli müzisyen, avukat, radyo-televizyoncu, edebiyatçı.. Tekerlekli sandalye ile okunan tıp fakültesi birinciliği, yazılımcı, öğretmen, mühendis.. ve hepsi çok başarılı yerlere gelebilecek potansiyele sahip insanlar.

Şans verildiğinde inanılmaz şeylerin olduğuna tanık oldum. Bu yüzden maratonda adımlarım bu bilgili, aydın, zeki ve başarılı gençler için olacak.

Desteğini bekliyorum.

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı

Engel derecesi %40 ve üzerinde olan, ihtiyaç sahibi, başarılı, üniversite ve lise öğrencisi gençlerimizin, engelli olmayanlar gibi tüm eğitim kurumlarından yararlanabilmelerini sağlamak ve onlara destek olmak amacıyla burs fonu yaratmaktır

Yıllık burs tutarı, bir üniversite öğrencisi için 3.600.-TL, lise öğrencisi için de 1.530.-TL'dir

Eğer Can Der isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)