• Yardım Projem: İstanbul-2018-TEV-Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 230
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 86.365 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Üsküdar Amerikan Lisesi (TEV)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC30824
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC30824

86.365 /85.000 TL

Kampanya Hedefim

1.113.299 /1.000.000 TL

TEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bu seneki İstanbul Maratonu, benim için her zamankinden daha önemli!

Geçen sene başladığım “charity running”e bu sene de devam ediyorum, ancak bununla kalmayıp Türkiye’deki gençlerin de bu alana yönelmelerini sağlamak için elimden geleni yapıyorum.

Bu amaç altında bu sene içinde “TEV Okullar Ligi”ni kurdum. Bu oluşum, aslında bir “iyilik ligi”: amacımız hep beraber Türk Eğitim Vakfı adına en çok bağışı toplamak. Ben de bu projenin kurucusu olarak İstanbul’da 9 farklı liseden benim gibi istekli arkadaşlarıma ulaştım, ve şu anda Adım Adım’da 110 kişilik bir grubumuz var! Ve bu sayı giderek artmaya devam ediyor!

Bu ligdeki 110 kişi, aslında tek bir amaç altında birleşiyor: TEV’le beraber ihtiyacı olan üniversiteli kız öğrencilerin eğitimine destek olmak. Biz ne kadar en iyi şartlarda eğitim görebilme şansına sahip olsak da, ülkemizde eğitime ulaşamayan çok sayıda genç var. TEV de “en fazla burs veren vakıf” olmasına rağmen TEV’e başvuran her 20 öğrenciden 19’u, vakfın imkanlarının sınırlı olmasından dolayı dilediği bursa ulaşamıyor.

Bu imkanları arttırmak sizin, bizim, hepimizin görevi. Bu yüzden de hem üniversiteli kız öğrencilerin eğitimine, hem de “TEV Okullar Ligi”ni kurduğum ilk yılda bana destek olmanızı dört gözle bekliyorum!

TEV

Türk Eğitim Vakfı olarak 51 yıldır başarılı ancak maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs desteği ulaştırıyoruz. Kız öğrencilerimizin eğitimlerinde devam edebilmeleri ve ayaklarının üzerinde durabilmeleri için Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar Burs Fonu ile onların umutlarına ortak olmayı hedefliyoruz.

1 Üniversite öğrencisinin aylık burs bedeli 600 TL, bir yıllık burs bedeli 5.400 TL'dir.

Eğer Güneş Şarsel isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)