• Yardım Projem: İstanbul-2018-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 49
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.000 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: MAÇKA ÇAYLAKLAR
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC30591
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC30591

3.000 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

470.204 /450.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşmaya başladığım günden beri sürekli duyduğum bir cümle; 'Neden koşuyorsun, oturduğun yerden de bağış yapabilirsin.' Metin Hara'nın kitaplarında,söyleşilerinde söylediği gibi ' Dünya'yı iyilik kurtaracak, iyilik kazanacak!' Beni tanıyan herkesin bildiği üzere insana inancım, iyiliğe olan inancım hergün katlanarak çoğaldı. Şikayet ettiğimiz bir sürü konu varken düzeltmek için birşey yapmıyor oluşumuz çok saçma gelmeye başladı. Ve bende bir adım atarak koşmaya başladım.
Neden Tohum Otizm Vakfı dediğinizi de duyar gibiyim. Otizm doğuştan gelen ve yaşamın ilk yıllarında iletişim problemleri ile kendini gösteren bir gelişimsel farklılıktır. Doğan 68 çocuktan 1'i otizm riski ile dünyaya geliyor. Benim amacım otizm hakkında farkındalık yaratarak çocukların erken tanı almalarını sağlamak ve her çocuğun anayasal hakkı olan eğitime ulaşmalarını sağlayarak otizmli çocukların ve ailelerinin hayatlarında fark yaratmak. 1 otizmli çocuğun Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda alacağı 1 seans özel eğitimin bedeli 165 TL'dir. Amacımı gerçekleştirmek için ;Asya’dan Avrupa’ya kıtalararası koşulan tek maraton olan 11 Kasım İstanbul Maratonun da 15K koşacağım. Eğer sende bana destek olmak, adımlarıma ortak olmak istersen kampanyama destek olabilirsin.

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 21.220 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 165 TL'dir.

Eğer Müge Kural isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)