• Yardım Projem: Eker I Run-2018-TOV-Otizm Eğitimleri Tüm Türkiye'de
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 12
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 360 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC30333
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC30333

360 /350 TL

Kampanya Hedefim

28.781 /31.500 TL

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sadece 7 lira!!!

Yakın zamanda “Please Stand By” isimli bir film izledim. Filmin ana karakteri Wendy otizmli genç bir kadın ve hayallerine ulaşabilmek için var gücüyle mücadele ediyor.

Otizm bir tür nörolojik bozukluk. Temel belirtileri göz teması kuramamak, söylenenlere (isimle çağırılmaya) tepki vermemek, konuşma zorluğu, herhangi bir şeye aşırı tepki verme ve benzeri sıra dışı diyebileceğimiz davranışlardır.

Ancak bu davranışsal bozukluklar otizmli bireylerin hayatlarında başarılı olmalarına engel değil. Otizmin dezavantajlarını avantaja çevirmenin tek yolu erken tanı, sürekli ve yoğun bir eğitimden geçiyor.

Tohum Otizm Vakfı’nın gönüllü eğitmenleri Türkiye’yi karış karış dolaşarak ailelere ve yeni eğitmenlere otizm ile ilgili bilgiler veriyor ve yapmaları gerekenlerle ilgili eğitiyor. Bu eğitimi alan anne, baba ve eğitmenler de otizmli çocukların gelişiminde aktif rol oynayabiliyor. Otizmli bir bireyin başarıya yelken açacağı bu yolda kendisini destekleyecek olan kişilerin alacağı eğitimin bedeli ise yalnızca 7 lira.

7 Ekim’de Bursa Eker I Run koşusunda yapacağım 15km koşuda her 300 adımım 1 kişinin eğitimine fırsat olsun ve toplamda ortalama 15000 adımım 50 kişinin eğitimine destek olsun istiyorum. Siz de otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamak için kampanyama destek olmak ister misiniz?

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Otizmin tek tedavisi yoğun ve sürekli eğitim! Aileler ve öğretmenler eğitimin en önemli parçası… Tohum Otizm Vakfı olarak, Türkiye'yi adım adım gezerek eğitmenlere ve ailelere eğitim veriyoruz.

1 Eğitmenin, aile ve eğitmenlere vereceği eğitimin kişi başı maliyeti 7 TL'dir. Bir ilde ortalama 150 aile ve eğitmene ulaşılmaktadır.

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)