• Yardım Projem: Antalya-2018-YenidenBiz-Sen Koş, Kadınlar İşe Dönsün
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 100
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 23.920 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Egon Zehnder
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC29748
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC29748

23.920 /40.000 TL

Kampanya Hedefim

30.301 /50.000 TL

YenidenBiz Derneği - Yeniden İşbaşı Yapan Kadınlar Platformu Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bu proje yeni bir hayat kurmakta zorlanan eğitimli, deneyimli ve iş hayatına dönmek isteyen binlerce kadının hayali… Kendini yeniden yaratmanın, içimizdeki hazineyi gün ışığına çıkarmanın yolu...

Türkiye’deki kadın istihdam sorununun önemli bir kısmını çözmeye çalışıyoruz.

YenidenBiz farklı sebeplerle bir süredir iş hayatına ara vermiş, ancak yeniden dönmek isteyen eğitimli ve deneyimli kadınları, profesyonel yaşama hazırlıyor ve alternatif iş olanakları ile buluşturuyor. Adayları yetkinlik bazlı mülakatlara alıyor, işe geri dönüşlerini kolaylaştıracak eğitim ve etkinlikler düzenliyor ve adayları istihdam edilebileceği kurumlarla bir araya getiriyor.

Kısaca tüm potansiyeline rağmen saklı kalmış hazineleri gün ışığına çıkarıyoruz! Ne mutlu ki, kurulduğumuz günden bu yana yaklaşık 2.000 kadına dokunduk ve 100+ kadının tekrar işe dönmesini sağladık. Haydi gelin, desteğinizle etkimizi artıralım, iyilik peşinde koşarak fark yaratalım.

YenidenBiz Derneği - Yeniden İşbaşı Yapan Kadınlar Platformu

İş hayatına farklı nedenlerle ara vermiş, üniversite mezunu kadınların, iş hayatına geri dönmesini desteklemek amacıyla Aday Gelişim Programı yürütülmektedir. Program dahilinde, bir kadın için eğitim birim maliyeti 100.-TL'dir. Her 100.-TL ile bir kadının eğitim alması sağlanacaktır.

Yeniden Biz Derneği olarak, farklı sebeplerle iş hayatına ara vermiş, yeniden dönmek isteyen iyi eğitimli ve deneyimli kadınları profesyonel yaşama hazırlamayı ve iş olanakları ile buluşturmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, Aday Geliştirme Programı kapsamında eğitimler düzenlenmektedir. Bir kadın eğitim birim maliyeti 100.-TL'dir ve bağışlarla daha fazla kadının işe dönmesine destek olunması hedeflenmektedir.

Eğer Ayşe Güçlü Onur isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)