• Yardım Projem: Antalya-2018-Darüşşafaka Cemiyeti-Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 72
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 7.415 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC29011
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC29011

7.415 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

115.018 /110.000 TL

Darüşşafaka Cemiyeti Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşarken..

Önemli yarışlardan ve kritik antrenmanlardan önce midende kelebekler uçuşuyor. Merdivenlerden inerken, bozuk kaldırımlarda yürürken talihsiz bir sakatlık yaşamamak için büyük dikkat gösteriyorsun. Her gün defalarca ertesi günlerin (özellikle de maraton öncesinin) hava durumunu kontrol ediyorsun. Sıcaklık, hissedilen sıcaklık, nem oranı, rüzgarın kuvveti ve yönü, metrekareye düşecek yağmur oranı, havanın aydınlanma ve kararma saatleri…

Koştuğun yarışlardan sonra koşmayan çevren en çok kaçıncı olduğunu merak ediyor. "Neden Koşuyorsun? Koşu son derece anlamsız bir spor. Birçok sporda atılan goller, alınan puanlar, kazanılan sayılar ve setler kazananı ve kaybedeni net şekilde belirlerken koşuda böyle bir durum yok. Birinci gelen dışında herkes kaybetmiş olmuyor mu?" gibi dönüşler gelebiliyor. Cevap vereyim, kaçıncı olursanız olun, ne kadar hızlı veya yavaş koşarsanız koşun adımlarınızı iyilik için attıktan sonra ha baştan birinci olmuşsunuz ha sondan birinci fark etmiyor. Ama illa merak ediyorsanız söyleyeyim 🙈 Sizlerin de desteğiyle adımlarını iyilik için atan 41000 küsür güzel yürekli koşucu arasından 39. olmuştum İstanbul maratonunda.

Koşuyorsun..

Çünkü koşunun kurduğu köprülerle, çoğu zaman daha yeni tanıştığın insanları yıllardır tanıyormuş gibi hissediyorsun. Meselaaa “dünün yorgunluğunu atmak için bi 10km koşup bacakları rahatlattım” dediğin zaman sana delirmiş gözüyle bakanların sayısı azalıyor. 😀

Zamanla dünyada ve yakın çevrende birçok sıradışı insanın varlığından haberdar oluyorsun. Bazılarını isim olarak tanıyıp hikayelerini öğreniyorsun, bazıları ile şahsen tanışma fırsatı buluyorsun. Hızlı, yavaş, genç, yaşlı, engelli, engelsiz bu insanların ortak özelliği daha önce imkânsız olduğunu düşündüğünüz şeyleri yapmış olmaları. Başkalarının onlar için koyduğu limitleri kabul etmemiş olmaları. Bu insanları tanıdıkça konulan limitlerin insanın kafasında olduğunun, başarmak için önce bunların kırılması gerektiğinin farkına varıyorsun. Onlardan aldığın ilham seni sadece koşu hayatında değil gerçek hayatında da pozitif etkiliyor. Karşılaştığın problemlere karşı bakışını değiştiriyor. Küçük sorunlara takılmanın anlamsızlığını kavrayıp elindekinin değerini fark etmeyi öğreniyorsun. Koşma şansına sahip olduğun her gün için şükrediyorsun.

Koşuyorsun çünkü bir süre sonra koşmak senin için sadece bir sportif aktivite ya da kilo vermek için bir araç, yarışlarda elde ettiğin dereceler olmuyor. Koşu, her yönüyle hem kendi hayatını hem de uğruna koştuğun insanların hayatını daha kaliteli hale getiren bi yaşam biçimine dönüşüyor.

Nasıl mı oluyor? Sen bi adım atıyorsun, attığın o küçücük adım şiddet mağduru kadınlara sığınma evi oluyor, maddi imkansızlıklar içinde büyüyen çocuklara adalet oluyor, ne bileyim işte su oluyor, doğa oluyor, tekerlekli sandalye oluyor. Kısacası umut oluyor.. Ben 4 Mart`taki Antalya Maratonu`nda 10 kilometre boyunca, daha kaliteli hayatlara sahip olmalarını istediğim Darüşşafakalı kardeşlerim için koşuyorum. Ve çeşitli nedenlerden ötürü koşamayan herkesten açtığım bu kampanyaya "10tl göndersem az mı olur ya" diye düşünmeden destek olmalarını bekliyorum.

Her çocuk bir umut ve her umut bir dünya demek. Var mısın dünyalar inşa etmeye? 🌍

Sevgi & Saygıyla,

Büş

Darüşşafaka Cemiyeti

Kampanya boyunca hedefimiz, 11 öğrencimizin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek 110.000 TL’ye ulaşmak.

Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin haftalık eğitimine 250 TL vererek destek olabilirsiniz

Eğer Büşra Giray isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)