Kampanyamın Etkisi
1 Cerebral Palsy'li Çocuk

  • Yardım Projem: Antalya-2018-SERÇEV-Engelsiz Eğitim Engelsiz Hayat!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 31
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.500 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım Ankara
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28815
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28815

1.500 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

44.177 /64.000 TL

Serebral Palsili Çocuklar Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Attığım her adımın daha da anlam kazanması ümidiyle 🙏

Serebral Palsili Çocuklar Derneği

Engelli nüfusunda mesleki eğitim oranının %4 olmasından yola çıkılarak hayata geçirilen SERÇEV Engelsiz Meslek Lisesi projesi ile serebral palsili çocukların toplumsal hayata güçlü katılımının önü açılmaya çalışılıyor. Kaynaştırma eğitiminin verileceği okulda mesleki bilgi/becerileri ile serebral palsili çocuklar; daha üretken, bağımsız, sosyal gücü ve azmiyle kendine güvenen bireyler olarak yetişme fırsatı yakalıyor. Birbirinden farklı engellilik durumlarına sahip olan serebral palsili çocukların, normal gelişim gösteren çocuklarla aynı sınıfta mesleki eğitim görmesi için ise sınıfları donatmaya çalışıyoruz. Yardımcı teknolojik donanımlarla engelsiz eğitimi savunuyor, engelsiz bir hayat kurgulamaya çalışıyoruz.

Kaynaştırma eğitiminin verileceği 1 sınıfın yardımcı teknoloji ile donatılmasının maliyeti 32.000 TL. Her bir çocuk için maliyet ise 2.000 TL.

Eğer Kamil Uzgur isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)