• Yardım Projem: Antalya-2018-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 5
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 342 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: FLORYA ÇAYLAKLAR
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28706
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28706

342 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

104.681 /250.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşuyorsam sebebi var;
Madem koşuyorum , öyleyse bir nedeni, bir anlamı olmalı diye düşündüm. Ve bana 'iyilik Peşinde Koşar mısın' dediklerinde: Adımlarım birilerinin yaşamını, geleceğini daha iyi koşulara taşıyacaksa neden olmasın, dedim. Bu amaçla 4 martta Antalyada düzenlencek Runatolia martonunda Otizim li çocuklar için koşscağım.Amacım hem bağış toplamak hemde farkındalık yaratmak.

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkıdır! Ancak otizmli çocuklarımız bu haklarına malesef ulaşmıyorlar! Bugün doğan her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor. 0-18 yaş arasında ülkemizde 352.000 otizmli çocuk ve birey bulunmakta ve sadece 29.000'i eğitime ulaşmakta. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitimdir. Eğitimle; otizmli çocukların hayatlarında büyük fark yaratılabilir, sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okullara gidebilir, bağımısz bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 19.500 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 152 TL'dir.

Eğer Cafer Karaalp isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)