• Yardım Projem: Antalya-2018-SERÇEV-Engelsiz Eğitim Engelsiz Hayat!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 135
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 13.875 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28645
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28645

13.875 /13.000 TL

Kampanya Hedefim

44.177 /64.000 TL

Serebral Palsili Çocuklar Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ankara Eymir gölünde ilk koştuğum gün engelli bir kardeşimi tekerlekli sandalyesiyle yaklaşık iki kilometre koşturduk. Yorulan bir sonrakine devretti. İyilik peşinde koşan onca arkadaşla, yarattığımız sinerjinin engelli kardeşimizin gözlerinde yarattığı pırıltıyı hiçbir zaman unutmayacağım. O sevinç çığlıkları, bizden biri olarak Eymir’in her bir metresini bizimle beraber adımlarken hissettiği gururu ömür boyu hatırlayacağım. O gün farkındalığın ne olduğunu anlayıp hayatlara dokunmam gerektiğini düşündüm. Runatolia’da SERÇEV Meslek Lisesi’nin dersliklerini tamamlamasına, bu hayatlara dokunmasına ADIM ADIM katkıda bulunacağım. Bu farkındalığı gücümün yettiği kadar çevreme yayacak, yardımseverlik konusunda dünyanın en maharetli insanları olan Türk toplumunu peşimden Runatoli’nın bitiş çizgisine getireceğim. Söz veriyorum; Yılmayacağım. Haydi sevenlerim, BİRLİKTE AŞALIM TÜM ENGELLERİ...

Serebral Palsili Çocuklar Derneği

Engelli nüfusunda mesleki eğitim oranının %4 olmasından yola çıkılarak hayata geçirilen SERÇEV Engelsiz Meslek Lisesi projesi ile serebral palsili çocukların toplumsal hayata güçlü katılımının önü açılmaya çalışılıyor. Kaynaştırma eğitiminin verileceği okulda mesleki bilgi/becerileri ile serebral palsili çocuklar; daha üretken, bağımsız, sosyal gücü ve azmiyle kendine güvenen bireyler olarak yetişme fırsatı yakalıyor. Birbirinden farklı engellilik durumlarına sahip olan serebral palsili çocukların, normal gelişim gösteren çocuklarla aynı sınıfta mesleki eğitim görmesi için ise sınıfları donatmaya çalışıyoruz. Yardımcı teknolojik donanımlarla engelsiz eğitimi savunuyor, engelsiz bir hayat kurgulamaya çalışıyoruz.

Kaynaştırma eğitiminin verileceği 1 sınıfın yardımcı teknoloji ile donatılmasının maliyeti 32.000 TL. Her bir çocuk için maliyet ise 2.000 TL.

Eğer Özgür Rahmi ÖZMEN isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)