• Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 6
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 151 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28231
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28231

151 /500 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Cinsellik ülkemizde hala gençler başta olmak üzere tüm insanları zehirleyen bir tabu. Atanmış cinsiyeti kadın olan her 10 gençten 3'ü, atanmış cinsiyeti erkek olan her 10 gençten 2'si kendi üreme organlarının adlarını dahi bilmiyor. Her 10 gençten sadece 1'i hiv ve aids konusunda sağlıklı bilgeye ulaşabiliyor.

Bu tabuları aşmak için Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği ile beraber gençlerin cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğimi alması için 4 Mart 2018 Runatolia'da koşuyorum. Cinsellik konuşulması dahi ayıp, günah, yasak olan bir tabu değil insanlığın sahip olduğu en büyük mucizedir.
Gelin birlikte "Gençliğe İyi Bakalım."

Gençlerin cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında doğru bilgiye ulaşabildiği, cinsiyet ve cinsel yönelim temelli ayrımcılığa ve şiddete uğramadan genç dostu sağlık hizmetlerine erişebildiği bir dünya hayal ediyoruz.
Bu hayalimizi gerçekleştirmek için bir üst/alt limit olmaksızın sen de bağışta bulunabilirsin.
Bu yardım projesine bağışlayacağın her lira gençlere cinsel sağlık eğitimi vermek için kullanılacaktır.

Aşağıdaki bağlantıya giderek bu kampanya için hazırladığım sayfamda hem şu anda kaç kişiden bağış topladığımı görebilirsin hem de istersen bağış yapabilirsin.

Beni desteklemek için sen de bağış yap
https://bagis.adimadim.org?ccid=CC28231

Kampanyamın son durumunu merak ediyorsan
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28231

Sevgiler

Ülker

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Ülker Memmedova isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)