Kampanyamın Etkisi
4 Genç

  • Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 29
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 791 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28024
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28024

791 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Cinsellik hakkında konuşmanın dahi yüksek şekilde tabu sayıldığı bir toplumda neler yapabileceğimi düşünürken. Yolum bu ekiple kesişti.

Bir umut eğitimlerine katıldım ve hayatım rengarenk bir hal aldı.
Yoluma bu eğitimden sonra bir eğitmen olarak devam etmeye başladım, her eğitimde yeni kişiler tanıyarak yeni aktarımlar sağladım. 1 kişinin bile üreme sağlığı alanında bilgi sahibi olması bir çok akranının bu bilgilere ulaşabileceği anlamına geliyor. Ve üzülerek söylüyorum ki yaşadığımız coğrafyada üreme sağlığı ve cinsel sağlık alanında çalışan STK sayısı yok denecek kadar az ve eğitim sisteminde ise neredeyse hiçbir şekilde bahsi dahi geçmiyor.


Bunu biliyor muydunuz? Her 10 genç atanmış cinsiyeti Kadın olandan 3'ü, her 10 genç atanmış cinsiyeti erkek olandan 2'si KENDİ üreme organlarının adlarını dahi bilmiyor. Bunun ne kadar vahim olduğunu düşünebiliyor musunuz? Gelin gençlere kendi bedenlerini tanıma, hayatlarının geri kalanında daha sağlıklı olma imkanı verelim. Gelin birlikte "Gençliğe İyi Bakalım!" Şimdiden katkılarınız için teşekkür ediyorum. :)
Birlikte yaşamak mümkün. Tabularını yık!

Bu yardım projesine bağışlayacağınız her lira gençlere cinsel sağlık eğitimi vermek için kullanılacaktır.
Bir gencin 2 günlük eğitimi için gerekli olan tutar 200 TL'dir.
Alt / üst limit olmaksızın dilediğiniz kadar bağış yapabilirsiniz.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Alim ATLI isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)