• Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 1
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 20 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC27942
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC27942

20 /500 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koş Tolga Koş,

Günlük hayatta her zaman bir yerden bir yere yetişmek için Koşturuyorum. Acaba bu koşmalarımı neden gençlik ve onların cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitimi alması için yapmayayım. Bu Martta , Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği ile gençlerin Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Eğitimi alması için koşuyorum. İstanbul da başladığım koşu serüvenime Antalya da devam ediyorum.

Atanmış cinsiyeti kadın olan her 10 gençten 3'ü ve atanmış cinsiyeti erkek olan her 10 gençten 2'si KENDİ üreme organlarının adlarını dahi bilmiyor. Her 10 gençten sadece 1 Hiv ve aids konusunda sağlıklı bilgiye ulaşabiliyor. Gelin bunun değişmesinde yardımcı olalım.

Bir gencin 2 günlük eğitimi için gerekli olan tutar 200 TL'dir. Alt üst limit olmaksızın istediğiniz tutarda bağış da bulunabilirsiniz.

Desteklerinizi esirgemeyeceğinizi düşünüyorum.

https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC27942

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Tolga Merdan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)