• Yardım Projem: Antalya-2018-YenidenBiz-Sen Koş, Kadınlar İşe Dönsün
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 13
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.270 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC27931
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC27931

2.270 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

30.301 /50.000 TL

YenidenBiz Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Türkiye'de kadınların işe katılım oranı %34, gelişmiş ülkelerin neredeyse yarısı. Kadınlar, evlilik, annelik, ev içi sorumluluklar başta olmak üzere farklı nedenlerle işe ara vermek zorunda kalıyorlar. Geri dönmek istediklerinde ise, bir çok engelle karşılaşıyorlar. YenidenBiz, geri dönmek isteyen kadınların iş hayatına geri kazanılması için çalışıyor. Onlara eğitimler, koçluk, mentorluk programları sunuyor. Ben de kadınlar işe dönsün, hem onlar, hem Türkiye ekonomisi kazansın diye Antalya Runatolia'da koşuyorum.

YenidenBiz

İş hayatına farklı nedenlerle ara vermiş, üniversite mezunu kadınların, iş hayatına geri dönmesini desteklemek amacıyla Aday Gelişim Programı yürütülmektedir. Program dahilinde, bir kadın için eğitim birim maliyeti 100.-TL'dir. Her 100.-TL ile bir kadının eğitim alması sağlanacaktır.

Yeniden Biz Derneği olarak, farklı sebeplerle iş hayatına ara vermiş, yeniden dönmek isteyen iyi eğitimli ve deneyimli kadınları profesyonel yaşama hazırlamayı ve iş olanakları ile buluşturmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, Aday Geliştirme Programı kapsamında eğitimler düzenlenmektedir. Bir kadın eğitim birim maliyeti 100.-TL'dir ve bağışlarla daha fazla kadının işe dönmesine destek olunması hedeflenmektedir.

Eğer Rüya Gülmez isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)