• Yardım Projem: İstanbul-2017-TOG-Gençlerle İyilik Her Yerde!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 30
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.205 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC27202
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC27202

3.205 /1 TL

Kampanya Hedefim

428.000 /450.000 TL

Toplum Gönüllüleri Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Türkiye’de bir ilk, Dünya’da da benzeri olmayan ve arıların sağlıklı bir şekilde ve kendi doğaları nasıl gerektiriyorsa öyle yaşamlarına devam etmelerini amaçlayan “Anadolu Arıları Projesi’nin fikir annesi ve kurucusuyum.
Anadolu Arıları Projesi kapsamında, TOG ile birlikte, arılar hakkında farkındalık yaratmak adına, Arı Sevgisi eğitimleri düzenliyoruz.
Bu bağlamda, bugüne kadar 100’e yakın gence Arı Sevgisi eğitimi vererek, Türkiye’nin 30 farklı ilinde, Üniversite öğrencilerinin arı gibi çalışmalarıyla yuvadan başlayarak her yaştan çocuğa arıların ekosistemdeki yerlerini anlatıp öğrettik. Tiyatro oyunları, sunumlar, oyunlar yaptı gençler. Arıların hayatımız ve sağlığımız için önemini anlattık.
Belediyelerle konuştuk, dikilen ekilen bitkilerin arılara besin kaynağı olan ve halk sağlığına da, hayatın devamına da katkı sağlayan bitkileri seçerek dikmeleri için çalışma yaptık, başardık.
Üniversitelerde ekolojik bahçeler kurduk.
Soframızdaki HER besinin kaynağı Arılar ve tozlanma sayesinde. Arı yoksa elma, portakal, çilek, muz, domates ve hatta kahve yok olacak. Bu yüzden koşuyorum. Her canlının sağlıkla kendi yaşam alanındaki yaşam hakkı için, aslında bir bakıma adalet için koşuyorum.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirerek; çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunuyoruz. Türkiye’nin her köşesinde gençlerin sosyal sorumluluk eğitimlerine katılımlarını ve aktif yurttaşlık bilinci kazanmalarını hedefliyoruz.

Bir gencin tüm sosyal sorumluluk eğitimlerine katılımı için 200 TL

Eğer Yonca Tokbaş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)