• Yardım Projem: İstanbul-2017-SGD-Sulukule için koşuyorum, Okulu terki önlüyorum
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 44
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.775 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC25738
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC25738

1.775 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

87.044 /111.500 TL

Sulukule Gönüllüleri Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sulukule için koşuyorum, Okulu terki önlüyorum!
Sulukule Gönüllüleri Derneği'nin Karagümrükte 6-14 yaş arasındaki çocukların okulu terkini önlemeye yönelik faaliyetlerine devam edebilmesi ve bunun sürdürülebilir olması için.
Dernekte okulu terki önlemeye yönelik; eğitim bursu, okulda beslenme desteği, ders destek etütleri ve sosyal etkinler gerçekleştiriliyor.

Sulukule Gönüllüleri Derneği

SGD için koşarak, risk altındaki çocuklar hakkında farkındalık yaratabilir, 6-14 yaş aralığındaki çocukların okul terkini önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Proje faaliyetleri, eğitim bursu, okulda beslenme desteği ve atölyeler; dernekte oyunla öğrenme atölyelerdir. Avrasya Maratonu 2017’de hedefimiz 111.500 TL bağışa ulaşarak, 93 çocuğun* Okulu Terkini Önlemek! Okul ve Dernekte bir dönemlik Hak Temelli Atölye desteği aylık 50 TL Okulda Beslenme desteği aylık 95 TL Eğitim Bursu desteği aylık 100 TL *93 çocuktan her biri Okul ve Dernekte bir dönem boyunca devam eden Atölyelerin yanında Okulda Beslenme veya Eğitim Bursu ile desteklenecektir.

Bir çocuğun bir dönem boyunca hak temelli atölye desteği, okulda beslenme desteği ve eğitim bursu desteği aylık 245 TL​

Eğer Zeynep Başaran isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)