• Yardım Projem: İstanbul-2017-Hayat Sende Derneği-Geleceğe Koşanlar Burs Programı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 13
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 450 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC25674
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC25674

450 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

178.284 /230.000 TL

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Türkiye’de 18.300 çocuk ve genç, devlet koruması altında yaşıyor. Bunların 12.900’ü kurum bakımındayken, sadece 5.400’ü koruyucu aile hizmet modelinden yararlanıyor. Koruma altındaki çocuk ve gençler aile sevgisinden ve sıcaklığından uzak büyüyorlar. Bu da yetmiyormuş gibi birçok sorun, ayrımcılık, fizyolojik ve psikolojik hastalıkla başa çıkmak zorunda kalıyorlar. Ve bunlar maalesef toplumumuzda dile getirilmiyor ve gözardı ediliyor. Ancak bir Hayat Sende var ki, koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için insan kaynakları değerlerini yükseltmek, bu çocuk ve gençlere ilişkin medya ve toplumdaki olumsuz ayrımcı söylemle mücadele etmek, lobicilik ve savunu faaliyetleriyle bu çocuk ve gençlerin haklarını savunmak için çok yoğun mücadele veriyor. Bugüne kadar çok büyük başarılara imza attılar, çok fazla insanın hayatına dokundular ve değer katmaya da devam ediyorlar. Onları desteklemek, sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde büyük bir yara olan bu sorunlara sessiz kalmamak demek. O yüzden 12 Kasım’da Hayat Sende Derneği için koşuyorum. Sizlerin de bağışlarıyla daha güzel işler yapacaklar, biliyorum. Hayat Sende’ye bağış yapın. Koruma altındaki çocukların hayatlarına umut olun. İyi ki iyi ki iyi ki varsınız! Yapacak çok işimiz, paylaşacak çok sevgimiz var!

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği

Geleceğe Koşanlar projesinin amacı korunmaya ihtiyacı olan gençlerin maddi ve sosyal açılar ile kariyer açısından desteklenmesidir. Proje bütüncül bir yaklaşımla burs, mentorluk ve eğitim kampından oluşan üç ayaklı bir strateji çerçevesinde şekillendirilmiştir.

Korumada olan ve üniversitede okuyan bir üniversite öğrencisinin burs, kamp, mentorluk programından yararlanması :3.500 TL​

Eğer Gökçe Yanık isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)