Kampanyamın Etkisi
1 Otizmli Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2017-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 860 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: HAVELSAN
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC24359
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC24359

860 /850 TL

Kampanya Hedefim

308.052 /389.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çocuklarımız bizim geleceğimiz, hepsi çok kıymetli ve hepsi çok özel. Bu yıl 12 Kasım'da gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu'nda otizmli çocukların da bu toplumun bir parçası olduğunu hatırlatmak ve onlara destek olmak için Tohum Otizm Vakfı ile birlikte koşuyorum.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, otizmli çocuklara erken tanı konmasını; tanı konulan çocukların gerekli özel eğitim ve destek ile topluma kazandırılmasını amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu.

Otizm, yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan beynin yapısını ya da işleyişini etkileyen bazı sinir sistemi sorunlarından kaynaklanan bir rahatsızlık. 2014 yılında verilen son bilgiye göre de, her 68 çocuktan 1’inde otizm görülmektedir. Otizme neyin neden olduğu henüz bilinmemekle birlikte tek tedavisi erken tanı ve özel eğitim. Otizmli bir çocuk alacağı eğitimle, topluma kazandırılabilir ve kendi hayatını bağımsız bir şekilde sürdürebilir. Kısacası hayatı değişebilir!

Ben her bir adımımı otizmli çocukların hayatlarını değiştirmek için atıyor olacağım. Sizin de ayıracağınız kısa bir zaman ve bağışlarınız ile daha çok çocuğun gerekli eğitimleri almasını sağlayabiliriz. Onların geleceği için gelin siz de benimle birlikte bir adım atın!

Her birinizin desteği için şimdiden teşekkür ederim.

Tohum Otizm Vakfı

Her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor! Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı, yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Eğitim her çocuğun hakkı ama otizmli çocuklar eğitime ulaşmıyor! Eğitim alabilirlerse hayatın içinde ve bağımsız bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 19.500 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 152 TL'dir.

Eğer Suna Tarıyan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)