• Yardım Projem: İstanbul-2017-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 23
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.425 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: HAVELSAN
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC24332
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC24332

1.425 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

308.052 /389.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Dostlarım,

Geçtiğimiz sene koşarak yaşama anlam katmanın muhteşem bir yöntemini buldum. 13 Kasım 2016 tarihinde 38. Vodafone İstanbul Maratonu’na katıldım ve KAÇUV(Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) için bağış toplamak amacıyla 13107 göğüs numarası ile 15 KM etabını tamamladım.

Bu seneki hedefim, 12 Kasım’da gerçekleşecek İstanbul Maratonu'nda adımlarımı kardeş vakıf, Tohum Otizm Vakfı için atmak. Parkuru, sizlerin de destekleri ile bu kez otizmli çocuklar için bir şeyler yapabiliyor olma umudu ile tamamlamak.

Tohum Otizm Vakfı, otizmli çocukları erken tanı ve eğitimle topluma kazandırmak, otizmli çocuklar ve ailelerinin eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit şart ve fırsatlarla yararlanabilmeleri amacıyla kurulan bir Sivil Toplum Kuruluşu.

Otizm, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bozukluk. Ülkemizde doğan her 68 çocuktan 1’i otizmli olarak dünyaya gelmekte. 0-18 yaş grubu arasında yaklaşık 352.000 çocuk. Nedeni halen bulunamayan otizmin tek tedavisi ise erken tanı ve yoğun özel eğitim. Eğitimle; otizmli çocukların hayatlarında büyük fark yaratılabilir, sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okullara gidebilir, bağımsız bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler!

İşte tam da bu sebepten, İstanbul Maratonunda adımlarımı otizmli çocuklara eğitim desteği için atıyor olacağım! Otizmin tek tedavisi, tek çaresi, tek ilacı olan eğitim şansını sizlerin de desteğiyle bu çocuklarımıza vermiş olacağım.

Bu yolda beni yalnız bırakmayacağınızı biliyorum. İsterseniz İstanbul Maratonu’nda adımlarımı beraber atalım, isterseniz bağışlarımızla çocukların gelecekleri için umut olalım. Unutmayın, bağışın azı çoğu olmaz. Gelin, ayıracağınız beş dakika ile bu çocukların hayatlarında büyük değişiklikler yapalım.

İnanın, otizmli çocukların eğitimine yapacağımız her türlü katkı çok önemlidir.

Hepinize şimdiden sevgiler ve teşekkürler.

Faruk

Tohum Otizm Vakfı

Her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor! Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı, yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Eğitim her çocuğun hakkı ama otizmli çocuklar eğitime ulaşmıyor! Eğitim alabilirlerse hayatın içinde ve bağımsız bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 19.500 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 152 TL'dir.

Eğer Faruk Sevgili isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)